Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pantheon Dual Overdrive Deluxe od Wampler Pedals

Firma Wampler Pedals, přesněji řečeno její šéf, konstruktér Brian Wampler, představil v roce 2018 zkreslovač Pantheon, jenž si našel cestu do pedalboardů celé řady kytaristů, kteří na tomto efektu oceňovali jeho schopnost kvalitně interpretovat zvuk ve stylu první edice drivu Marshall Blues Breaker. V základu příbuznou, ale výrazně rozšířenou zvukovou paletu nyní nabízí nástupce původního modelu z Wamplerovy dílny, nesoucí označení Pantheon Dual Overdrive Deluxe.

Jak napovídá název, Pantheon Dual Overdrive Deluxe má na rozdíl od předchozí verze dvoukanálovou koncepci, kdy kanál 1 přináší klasický tón Blues Breakeru a kanál 2 je rekonstrukcí originálního Pantheonu s modernějším butikovým feelingem. Každá větev disponuje vlastním vstupem i výstupem (dva z nich fungují samozřejmě také jako globální vstup/výstup) a nezávislými ovladači hlasitosti, gainu, výšek a aktivních basů typu Baxandall. Korekce jsou doplněny společným parametrem presence, dodávajícím zvuku potřebnou porci vyšších středů.

Flexibilitu navyšuje páčkový přepínač Channel Order umožňující volbu vzájemného sériového propojení kanálů, a to v obou směrech, tedy K1 –> K2, nebo K2 –> K1. Společně s tímto řešením, které přináší nepřeberný počet rejstříků, včetně high-gainového režimu, posilují všestrannost duálního drivu také pro každou větev samostatné posuvné spínače Voicing a Gain Level, umístěné na bocích šasi.

Konektivitu doplňují konektory MIDI In/Out v podobě minijackových zdířek (TRS 3.5 mm), napájení efektu s průměrným proudovým odběrem 55 mA obstarává 9V baterie nebo DC adapter s rozsahem 9 až 18 V, přičemž zde opět platí: vyšší napětí = silnější projekce, větší dynamická odezva a nižší míra komprimace.

Wampler Pantheon Dual Overdrive Deluxe, jehož elektronika je uložena v modře lakovaném výlisku o rozměrech 88.9 x 114.3 x 38.1 mm, je ručně sestavován v centrále značky v Martinsville nedaleko Indianapolis, oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 270 dolarů.

Tagy Wampler Effects Wampler Pantheon Dual Overdrive Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY