Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 31.12.2020 - 00:01

Zkreslovač Wampler Plexi-Drive Mini

Po dnes už nevyráběném původním Plexi-Drivu a jeho následné dvoukanálové verzi Deluxe přichází efektový guru Brian Wampler s další modifikací této úspěšné edice pedálových zkreslovačů. Model s označením Plexi-Drive Mini poskytuje zvukový charakter svých předchůdců, inspirovaný soundem klasických zesilovačů Marshall JTM45 a Super Lead Plexi z šedesátých let. Jak je patrno z názvu drivu, krabička vychází vstříc kytaristům, jejichž pedalboard nemá rozměry fotbalového hřiště a každý ušetřený centimetr prostoru je vítaným bonusem.

Plexi-Drive Mini sdílí s dvojicí předchozích variant základní okruh ovládaný standardními potenciometry Gain, Volume a pečlivě kalibrovanou tónovou clonou. Páčkový přepínač Bass přidává do signálu větší porci nízkých frekvencí – výrobce udává, že aktivace této funkce představuje podobný zvukový rozdíl jako zapojení boxu 2 x 12, nebo kabinetu 4 x 12.

Novinkou je druhý spínač Mids fungující jako mid-boost ovlivňující výslednou míru gainu. „Nakopávací“ obvod vyladil Wampler po sérii srovnávacích testů, kdy byly k Plexi-Drivu předřazovány různé modely externích boosterů. Tímto postupem se podařilo docílit toho, že samostatná mid-boost jednotka v kombinaci s hlavní sekcí rozšiřuje flexibilitu pedálu, navyšuje sustain i agresivitu projevu a přitom zachovává čitelnost a dynamiku tónu.

Přísun energie overdrivu s kompaktními rozměry 38 x 89 x 38 mm je vzhledem k velikosti šasi řešen výhradně prostřednictvím adapteru s rozsahem 9 až 18 V, hodnota napětí má také vliv na projekci, komprimaci a průraznost tónu. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže elektronika efektu ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje vlastnosti průchozího signálu.

Oficiální pořizovací cena zkreslovače Plexi-Drive Mini z produkce Wampler Effects byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 150 dolarů, což za butikový efekt s kvalitní konstrukcí není přehnaná částka.

Tagy Wampler Wampler Plexi-Drive Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY