Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley - Čt, 24.01.2019 - 08:00

Wampler Mini Faux Spring Reverb: ozvěny jako z rybníčku Brčálníku

Asociace na Rákosníčkův rybníček mě napadla hned po vybalení efektu z přepravní krabičky. Brčálově zelená barva ale zdaleka není jediné, co upoutá vaší pozornost. Po zapojení tohoto efektu od Wamplera se totiž začnou dít podivuhodné věci.

Jak to vypadá?

Wampler Mini Faux Spring Reverb je sympaticky malá, kovová krabička o rozměrech cca 38 x 89 x 38 mm, která lze napájet pouze adaptérem (není součástí balení). I ovládání je od pohledu jednoduché, a tudíž se s krabičkou velmi rychle sžijete. Tři přiměřeně velké, bílé potenciometry (Depth, Volume a Tone), žlutá dioda značící přístroj v chodu a nožní spínač. Toť z ovládání vše. Na bočních stranách mono vstup a výstup a samozřejmě vstup pro adaptér. Tedy také žádná věda. Efekt je navíc vybaven True Bypass obvodem, tudíž v neaktivním režimu nijak neovlivňuje průchozí signál.


Jak to hraje?

Při nastavení všech potenciometrů (a s nízkou hodnotou Volume) na nulové hodnoty dostaneme do zvuku skutečně jen mírné, až sotva slyšitelné dobarvení a objem. S potenciometrem Depth na zhruba dvanácté hodině a vyšší úrovní Volume se dostaví typický zvuk pružinového reverbu, který skvěle reaguje na sílu úderu do struny. Při dalším kroucení směrem doprava dostaneme velice čistý, široký a dlouhý prostorový zvuk. Zvuk nekolísá, je vyvážený a s přirozeným odezněním. S přidáváním na potenciometru Tone se lehce mění barva dozvuku, ale ne jeho charakter, což je chvályhodné.

Samozřejmě mi to nedalo a zkusil jsem otočit všechny poťák na doraz. Zde se velká část efektů dostává do módů nepoužitelných. Ovšem ne Wampler. Zvuk vycházející z vašeho zesilovače vás sice může trochu vyděsit svým až trochu strašidelným „jeskynním“ charakterem, ale dovedu si představit jeho občasné využití. Celý koncert v tomto nastavení asi neodehrajete, ale pro zpestření – proč ne. Hřejivost pružin je přítomná prakticky při jakémkoliv nastavení a zní velice věrohodně a přirozeně.

Efekt si dobře rozumí s čistým i zkresleným zvukem, ale u čistého zvuku přirozeně více vynikne jeho charakter.

Závěr

Mini Faux Spring Reverb je kompletně (navíc s maximálním podílem ruční práce) vyroben v USA, i přes své miniaturní rozměry vypadá dostatečně odolně i vůči těžkým botám rockerů či metalistů a v zápalu hry určitě snese i nejedno nešetrnější dupnutí. Na jeho pořízení si připravte necelých 3 600,- Kč, což je při jeho zvukových kvalitách i kvalitě provedení cena odpovídající a přijatelná.

Tagy Wampler Wampler Mini Faux Spring Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY