Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.06.2018 - 00:01

Wampler Reflection Reverb a ekvalizer EQuator

Americký butikový výrobce efektů Wampler Pedals přichází na trh s dvojicí nových krabiček, tvořenou reverbem Reflection a aktivním semi-parametrickým ekvalizerem EQuator, jejichž prototypy byly poprvé oficiálně představeny na zimním hudebním veletrhu NAMM. Stejně jako ostatní produkty z dílny návrháře Briana Wamplera se mohou pochlubit špičkovým zvukem a nadstandardní kvalitou zpracování.

Wampler Reflection, nabízející dva typy reverbu, využívá digitální obvody, jednoduché ovládání sestává z potenciometrů Volume, Decay, tónové clony a funkce Pre-Delay s max. hodnotou 140 ms. Páčkový přepínač volí mezi režimem studiového plate reverbu a klasického Spring modu emulujícího zvuk pružinových hallů, jimiž byla osazována vintage komba Fender.

Dva interní mini-switche navíc umožňují přepínat mezi bufferovaným a true bypassem - první režim využijete pro přirozené doznění dozvuku po vypnutí efektu, a druhý spínač aktivuje režim "dry kill", kdy z výstupu jde pouze efektovaný signál, což ocení především majitelé aparátů vybavených paralelní efektovou smyčkou.

Aktivní semi-parametrický ekvalizer EQuator nabízí potenciometry basů a výšek s fixními hodnotami pásem, duální středy Mids 1 / Mids 2 mají frekvenční rozsah 238 Hz - 5 kHz / 480Hz - 4.8 kHz a jsou samozřejmě doplněny i nezávislými ovladači úrovně. Celková hlasitost disponuje dostatečnou rezervou, takže ekvalizer lze použít také jako booster k nakopnutí vstupu zesilovače.

Obě krabičky s rozměry 64 x 114 x 38 mm jsou osazeny masivním nášlapným footswitchem, na čelní straně najdeme společně s jackovými konektory zdířku DC adapteru s rozpětím 9 - 18V a v případě ekvalizeru s odběrem 24 mA/9V (32mA/18V) můžeme použít také baterii. Ceny novinek se v evropských obchodech pohybují shodně na cca 220 eurech.

Tagy Wampler Wampler Reflection Reverb EQuator

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY