Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Flexibilní overdrive Wampler Pantheon

Americký výrobce butikových efektů Wampler rozšiřuje své portfolio o nový model zkreslovacího pedálu Pantheon Overdrive. Krabička kombinuje obvod příbuzný modelu Analog Man King of Tone s okruhem dnes už nevyráběné, ale stále velmi populární první verze drivu Marshall Bluesbreaker, který britská firma uvedla na trh začátkem 90. let a poprvé tak v pedálovém formátu nabídla klasický sound stejnojmenného komba.

Na rozdíl od jednoduše řešené předlohy s trojicí ovladačů disponuje Pantheon širšími možnostmi nastavení a tím pádem i bohatější paletou zvuků. Korekce sestávající z potenciometrů výšek, presencí a aktivních basů (tzv. Baxandall zapojení s neutrální střední pozicí) doplňují ovladače gainu, hlasitosti a také dvojice páčkových přepínačů.

Switch Gain Level umožňuje volit mezi třemi stupni zkreslení od téměř čistého boostu přes jemný crunch po saturovanější drive a stejný počet režimů, měnících tentokrát charakter tónu, nabízí spínač Overdrive Voice. Pro aktivaci efektu slouží footswitch s tichým chodem zapojený v režimu true bypass. Pedál o rozměrech cca 63.5 x 114.5 x 38 mm je napájen 9V baterií nebo adapterem s napětím 9 až 18V.

Ručně pájený Wampler Pantheon Overdrive představuje flexibilní zkreslení, poskytující transparentní přednes s citlivou dynamickou reakcí, bohatými harmonickými, příjemnou kompresí a dostatečnou průrazností, díky které je schopen se prosadit v kapelovém mixu. Cena efektu sestaveného z výběrových součástek se na americkém trhu pohybuje pod hranicí 200 dolarů.

Tagy Wampler Wampler Pantheon

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY