Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 14.01.2018 - 00:01

Zkreslení EHX Op-Amp Big Muff Pi

Electro Harmonix rozšiřuje své portfolio zkreslovacích krabiček o reedici fuzz/distortionu Op-Amp Big Muff Pi, který firma poprvé uvedla na trh v roce 1978 a v 90. letech jej zpopularizoval kytarista a frontman Smashing Pumpkins Billy Corgan, jenž původní model, označovaný někdy jako IC verze nebo V4 Big Muff, použil na slavném albu Siamese Dream (1993).

Stejně jako předloha je i obvod inovované varianty postaven na operačních zesilovačích, které společně se zapojením okruhu dodávají efektu masivní zkreslení s velkou porcí gainu a zvukovým charakterem pohybujícím se od klasického fuzzu až po agresivní, komprimovaný high-gain vhodný pro hraní těžkotonážních riffů.

Hlavní panel šasi z kovového výlisku je osazen potenciometry Volume, Tone, Sustain a dvoupolohovým páčkovým přepínačem odpojujícím tónovou clonu ze signálové cesty. Na rozdíl od předlohy prošla tato část modifikací zajišťující stejnou úroveň hlasitosti v obou modech.

Oproti originálu je novinka také vybavena footswitchem zapojeným v režimu true bypass. Napájení obstarává 9V adapter nebo baterie, která vzhledem k nevelkému odběru cca 5 mA je efektu schopna dodávat potřebnou energii po poměrně dlouhou dobu.

Reedice modelu Electro Harmonix Op-Amp Big Muff Pi v kompaktnějším balení o rozměrech 70 x 115 x 55 mm se v evropské distribuci objeví pravděpodobně v průběhu ledna a oficiální cena byla nastavena pod hranicí 70 eur.

Tagy EHX Bass Big Muff EHX Green Russian Big Muff Pi EHX EHX Op-Amp Big Muff Pi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY