Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.09.2017 - 00:01

Reissue verze fuzzu EHX Green Russian Big Muff Pi

Legendární fuzz Big Muff z produkce Electro Harmonix se od sedmdesátých let dočkal řady různých verzí včetně licenčního ruského modelu v armádním zeleném laku, který firma Sovtek dodávala ve stylové překližkové krabičce. Nyní se newyorský výrobce rozhodl k modifikaci této dodnes vyhledávané varianty a výsledkem je EHX Green Russian Big Muff Pi v kompaktním formátu Nano.

Green Russian Big Muff Pi se stejně jako starší varianta může pochlubit poměrně širokou škálou zvuků od lehce gateovaného tónu až po saturované zkreslení s dlouhým sustainem a plnými basy, jež jsou oproti klasickým Big Muffům masivnější a typickou vlastností této řady je i temnější podání vyšších středů a výšek. Ovládání sestává z trojice potenciometrů Volume, Tone a Sustain a footswitch je zapojen v režimu true bypass.

Krabička v provedení Nano nezabere mnoho místa v pedalboardu, lze ji napájet 9V adapterem nebo baterií, která vzhledem k nízkému odběru pohybujícím se okolo pouhých 2.2 mA vydrží dodávat efektu dostatek energie po nadstandardně dlouhou dobu a k ruské předloze se hlásí nejen konstrukcí obvodu, ale také trochu úsměvným nápisem "Overdrajv" provedeným v azbuce.

Mimochodem původní ruské modely ve verzi 7 (viz videa), přezdívané "Civil War", osazené silikonovými tranzistory a vyráběné saratovskou továrnou Sovtek v první polovině devadesátých let, používal i kytarista Pink Floyd David Gilmour na známém albu Division Bell a slyšet je můžete také na skvělém floydovském live CD Pulse ve známých peckách Comfortably Numb, Sorrow, Time, On the Turning Away atd.

Electro Harmonix Green Russian Big Muff Pi Nano přináší ikonický sound fuzzu v malém balení a také za poměrně příjemnou cenu, která se má na americkém trhu pohybovat okolo 80 dolarů včetně 9V baterie. V Evropě by se měl fuzz objevit zřejmě na přelomu září a října.

Tagy EHX Bass Big Muff EHX Deluxe Big Muff Pi EHX Green Russian Big Muff Pi EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY