Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 04.12.2018 - 00:01

Electro Harmonix Sovtek Deluxe Big Muff Pi

Začátkem devadesátých let začal ruský Sovtek vyrábět pro značku Electro Harmonix upravený fuzz Big Muff Pi ve verzi 7. Dostal přezdívku Civil War a poté koncepci využil EHX také u reissue edice Green Russian Big Muff. Nyní se firma EHX k tomuto oblíbenému zkreslovači vrací modifikovanou a luxusněji vybavenou novinkou v podobě modelu Sovtek Deluxe Big Muff Pi kombinujícího okruh varianty Civil War s rozšířeným ovládáním převzatým z fuzzu Deluxe Big Muff.

Stejně jako ruská varianta fuzzu nabízí novinka hutný sound s plnými basy, výraznými výškami a dostatkem středových frekvencí, díky nimž se tón lépe prosazuje ve zvuku kapely a uchovává si čitelnou projekci i při použití s baskytarou, čemuž výrazně napomáhá také funkce Blend.

Kromě zmíněného Blendu plynule nastavujícího poměr mezi čistou a zkreslenou signálovou větví a tradičních potenciometrů Volume, Tone, Sustain (gain) je fuzz vybaven noise gatem, switchem Wicker (zvýraznění ataku vyšších frekvencí / klasický Green Russian mod) a parametrickými středy s ovladačem hlasitosti Mids Level se zdvihem +- 10 dB a knoflíkem Mids Freq pro nastavení pásem v rozmezí 310 Hz - 5 kHz.

Tato korekční sekce s vlastním footswitchem je doplněna dvoupolohovým přepínačem High Q/Low Q pro nastavení šířky/rezonance zvoleného pásma. Parametr Mids Freq je možno v reálném čase ovládat prostřednictvím externího expression pedálu a pomocí proměnlivé filtrace dosahovat zvuku kvákadla. Další vlastnosti parametrických středů (šířka High Q, hlasitost High Q, celková hlasitost jednotky Mids) lze měnit malými trimry schovanými uvnitř šasi.

Pravý footswitch je defaultně zapojen v režimu true bypass, ale posuvným spínačem umístěným na základní desce blízko vstupnímu jacku je možno aktivovat bufferovaný mod přidávající čistému i zkreslenému signálu jasnější témbr. Napájení obstarává 9V adapter nebo baterie. Electro Harmonix Sovtek Deluxe Big Muff Pi bude dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 150 dolarů.

Tagy Electro Harmonix Electro Harmonix Sovtek Deluxe Big Muff Pi EHX Bass Big Muff EHX Green Russian Big Muff Pi
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY