Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.09.2019 - 00:01

Zesilovače DV Mark DV Little FG 250 Amplitude a GH 250 Tube

Signované aparáty DV Mark Multiamp FG a DV Little GH 250, postavené podle specifkací kytaristů Franka Gambalea a Grega Howea, dostávají sourozence v podobě modelů DV Little FG 250 Amplitude a DV Little GH 250 Tube. Obě kompaktní verze disponují dvoukanálovými preampy a koncovými stupni o výkonu 250 W.

DV Little FG 250 Amplitude využívá patentovanou technologii Amplitude obsaženou i v 2x12 kombu FG 250 s vertikálně uloženými reproduktory s lehkými neodymovými magnety. Čistý a zkreslený kanál nabízejí nezávislé třípásmové korekce, gainy, hlasitosti a společný reverb.

Předzesilovač modelu DV Little GH 250 Tube má obdobnou výbavu jako Gambaleho Amplitude, ale liší se obvodem osazeným malou elektronkou 6205 a přidán byl potenciometr s funkcí Sustainer, která kanálu Lead dodává delší tón a objem, což je ideální kombinace pro sólovou hru.

Tranzistorové koncové jednotky s technologií MPT (Mark Proprietary Technology) nabízí výkon 250 W při impedanci 4 ohmy, po zapojení osmiohmového kabinetu se výkon sníží na hodnotu 150W. Zadní strana je vyhrazena pro dvojici reproduktorových výstupů (jack/Speakon), send/return sériové efektové smyčky a přímý výstup z preampu doplněný volbou citlivosti -6/0 dB.

Aparáty o rozměrech 22.5 x 25 x 8 cm a hmotnosti cca 2.6 kg se kromě skladnosti a kvalitní konstrukce vyznačují zvukovou flexibilitou sahající od křišťálově čistého tónu až po moderně koncipovaný high gain, takže svůj zvuk by zde měli najít zastánci nejrůznějších žánrů. DV Mark DV Little FG 250 Amplitude by se měl na evropském trhu představit s cenovkou pohybující se okolo 390 eur, hybridní verze DV Little GH 250 Tube vyjde na cca 400 eur.

Tagy DV Mark DV Mark Little FG 250 Amplitude DV Mark GH 250 Tube
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY