Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mini kytary DV Little F1 a DV Little G1 od DV Mark

Kompaktní, tzv. cestovní kytary zažívají v poslední době boom a tak není divu, že se do jejich výroby pouští také značky, které s produkcí hudebních nástrojů nebyly doposud přímo spojovány. To je i případ italské firmy DV Mark, známé především svými kytarovými aparáty, která nyní přichází na trh s dvojicí mini-modelů el. kytar DV Little F1 a DV Little G1.

Z pozice hráče je chvályhodné, že obě verze měřící pouhých 78.5 cm, disponují "dospělou" fenderovskou menzurou 25.5 palce, takže přechod ze standardního nástroje by měl být mnohem přirozenější než u některých "cestovek" s razantně zkrácenou menzurou, která samozřejmě ovlivňuje i šířku polí hmatníku a levá ruka si tak musí zvykat na jinou fyzickou vzdálenost intervalů.

Verze DV Little F1 s lipovým korpusem, javorovým krkem s pohodlným C-profilem a hmatníkem ze stejného materiálu o radiusu 12 palců, osazeným 22 jumbo pražci Dunlop 6155 a ořechem širokým 42 mm, využívá trojice snímačů DV Mark Custom - kobylkového humbuckeru DVMC 4 s alnico magnety a dvou singlů, ovládaných hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým přepínačem.

Hardware je tvořen kvalitním vibratem Wilkinson VS 50II usazeným na dvou kotvicích vrutech a zasahujícím do výřezu ve spodním lubu, na malé hlavici najdeme najdeme uzamykatelné ladicí strojky, přístup ke šroubu výztuhy krku je umístěn za posledním pražcem a ergonomický spoj se čtyřmi šrouby ulehčuje přístup k vyšším polohám.

Tělo varianty DV Little G1 je stejně jako krk vyrobeno z mahagonu a palisandrový hmatník je opět osazen 22 pražci Dunlop 6155. O přenos zvuku se stará dvojice humbuckerů DV Mark se společnou hlasitostí, tónovou clonou a třípolohovým switchem. Pevnou kobylku typu wraparound doplňují uzamykatelné mechaniky a podobně jako u předchozího modelu jsou všechny kovové komponenty v chromované úpravě.

Profesionální cestovní kytary DV Little F1 a DV Little G1 budou dostupné v odstínech Carribean Green (F1) a Cherry Sunburst (G1) a součástí dodávky je samozřejmě i speciální pouzdro. Novinky se v distribuci objeví zřejmě v průběhu června, ceny se mají pohybovat okolo 500 eur za verzi G1 a cca 600 eur za model F1.

Tagy DV Mark DV Little F1 DV Little G1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY