Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.05.2017 - 00:01

Hybridní kytarový aparát DV Mark DV Micro 50 CMT

Několik měsíců po premiéře modelu Micro 50 přichází značka DV Mark se signovanou verzí tohoto rozměrově malého, ale zvukem překvapivě dospělého zesilovače, u jehož zrodu stál kromě vývojářů značky také italský fusion kytarista Cirro Mana. Aparát s označením DV Mark DV Micro 50 CMT nabízí dva nezávislé kanály, ale na rozdíl od standardního Micra využívá v preampovém obvodu miniaturní elektronku.

Malá předzesilovací pentoda 6205 s osmi piny je společná pro oba kanály a dodává tomuto aparátu typickou lampovou dynamiku a hřejivý témbr s příjemnou kompresí. Zkreslený kanál je vybaven korekcemi basů a výšek, potenciometrem citlivosti preampu Drive a ovladačem celkové hlasitosti. Čistý kanál disponuje třípásmovými korekcemi, ovladačem Level a nechybí společný reverb.

Na hlavní panelu najdeme kromě nástrojového vstupu a síťového spínače také minijackový výstup pro sluchátka, konektor Aux In pro připojení externího audio zdroje a kulaté tlačítko volby kanálů. Zadní strana kovového šasi je vyhrazena pro přepínač napětí (120/240V), send a return sériové efektové smyčky, vstup footswitche a dvojici paralelně zapojených reproduktorových výstupů s minimální impedancí 4 ohmy.

Koncový zesilovač je postaven na patentované firemní technologii MPT (Mark Proprietary Technology), která sekci s výkony 50W/8 ohmů nebo 60W/4 ohmy poskytuje citlivou dynamickou odezvu s rychlým atakem a dostatečnou projekcí, což napomáhá k lepšímu prosazení nástroje ve zvuku kapely.

Hybridní kytarový aparát DV Mark DV Micro 50 CMT vychází vstříc především hráčům, kteří od zesilovače vyžadují kromě kvalitního zvuku a intuitivního ovládání také maximální mobilitu, což novinka s rozměry 22.1 x 20 x 6.4 cm a hmotností pouhých 1.9 kg s přehledem splňuje. Evropské ceny by se měly pohybovat na hranici 350 eur.

Tagy DV Mark DV Mark DV Micro 50 CMT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY