Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.04.2017 - 10:01

Modelingový aparát DV Mark EVO 1 s výkonem 250 W

Italská značka DV Mark, kterou v roce 2009 založil návrhář Marco DeVirgiliis jako dceřinou společnost firmy Markbass, se specializuje na výrobu kytarových aparátů. V jejím portfoliu najdeme jak klasické lampové zesilovače, tak i programovatelné rackové systémy nebo kompaktní modely aparátů využívajících digitální a tranzistorové obvody. Do poslední kategorie spadá i novinka s označením DV Mark EVO 1 s koncovým stupněm postaveným na technologii MPT (Mark Proprietary Technology).

I když je modelingový preamp tohoto modelu dvoukanálový, lze vybírat z celkem 12 zvuků a to díky rotačním přepínačům, které pro každý kanál nabízejí výběr z 6 virtuálních režimů počínaje čistými zvuky až po nadupanou metalovou pilu a navíc je možno tyto mody nahradit jinými modely stáhnutelnými z webu výrobce.

Kromě těchto přepínačů disponují oba kanály samostatnými třípásmovými korekcemi, gainem, hlasitostí a reverbem. Praktickou vychytávkou je plynule nastavitelná funkce Boost, celkovou hlasitost nastavujeme Masterem a svůj ovladač hlasitosti má i sluchátkový výstup umístěný na předním panelu. Zvláštností v této třídě aparátů je dvojice vstupů pro pasivní nebo aktivní nástroje. Nechybí minijackový Aux In pro připojení externího audio zdroje a přehledná diodová ladička s tlačítkem Mute/Tuner.

Na zadní straně najdeme trojici repro výstupů (2xjack, 1xSpeakon) pro připojení boxu s minimální impedancí 4 ohmy, dvě efektové smyčky (send1/return1, send2/return2), symetrický XLR Line Out s volbou výstupu (+4 nebo -10 dB) a odzemněním, komunikaci s počítačem zajišťuje USB port a do zdířky MIDI In je možné zapojit buď firemní footswitch EVO 1 přepínající kanály, ef. smyčky, Boost a aktivující integrovaný tuner nebo můžete využít jakýkoliv MIDI kontroler.

Zesilovač DV Mark EVO 1 s rozměry 36 x 25.4 x 10 cm, váhou 3.2 kg a výkonem 250 W/4 ohmy nebo 150 W / 8 ohmů je určen kytaristům, kteří se poohlížejí po flexibilním, lehce přenosném aparátu umožňujícím bezproblémové použití identického zvuku jak při cvičení nebo domácím nahrávání tak i na zkouškách a koncertech. Novinka dorazí do evropských obchodů v horizontu několika týdnů a cena na českém trhu by se měla pohybovat okolo 21 000 Kč.

Tagy DV Mark DV Mark EVO 1
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY