Přejít k hlavnímu obsahu
Jana "Apačka" Grygarová, foto: Ondřej Tylčer
Jana "Apačka" Grygarová, foto: Ondřej Tylčer
Zdeněk Neusar - Po, 03.08.2015 - 15:00

Zemřela Apačka, hudební scéna přišla o velkou osobnost

Jana Grygarová, které téměř nikdo neřekl jinak než Apačka, ve svých 32 letech tragicky zemřela. Nevím, co k tomu říct, a přece něco říct musím. Poznal jsem ji ještě jako studentku a tehdehší novou šéfku na hudebním serveru Freemusic. Bylo to před deseti lety, ale na ten pocit z její energie si pamatuju jakoby to bylo včera. A ta jí vydržela až do konce, i když se zrovna nedařilo.

Naposledy jsem Janu viděl na Crossroads v Ostravě: poté, co jsem ve vlaku podrobně pročetl téměř celou blogovou anabázi spojenou s koncertem Wovenhand. A je to sotva pár dní, co mi posílala pozvánku na další ze svých akcí. A pak... „Minulý čtvrtek se při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny a na následky zranění ještě ten den zemřela,“ napsal Janin manžel Lukáš Grygar.

Málokdo dokázal být tak zarputilý v tahu na branku. Houževnatý v tom, co chce dokázat. Plány a vize, které měla, Apačka plnila. Věci posouvala dál. A nejen v tom byla svým způsobem fascinující. A nejde zdaleka jen o Full Moon nebo koncerty pod hlavičkou k.y.e.o. Milovala dobrou muziku, měla ostřejší lokty a pro leckoho možná trochu kontroverzní chování. Ale i díky těmto jejím vlastnostem se o zatuchlých věcech na české hudební scéně začínalo více otevřeně mluvit.

Na Apačku nejde a nikdy nepůjde zapomenout. Bude mi chybět. Bude chybět celé hudební scéně...

Tagy nekrolog Full Moon Apačka
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festivalu Beseda u Bigbítu. Motto: "Nemusím...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY