Přejít k hlavnímu obsahu
Jana "Apačka" Grygarová, foto: Ondřej Tylčer
Jana "Apačka" Grygarová, foto: Ondřej Tylčer
Zdeněk Neusar -

Zemřela Apačka, hudební scéna přišla o velkou osobnost

Jana Grygarová, které téměř nikdo neřekl jinak než Apačka, ve svých 32 letech tragicky zemřela. Nevím, co k tomu říct, a přece něco říct musím. Poznal jsem ji ještě jako studentku a tehdehší novou šéfku na hudebním serveru Freemusic. Bylo to před deseti lety, ale na ten pocit z její energie si pamatuju jakoby to bylo včera. A ta jí vydržela až do konce, i když se zrovna nedařilo.

Naposledy jsem Janu viděl na Crossroads v Ostravě: poté, co jsem ve vlaku podrobně pročetl téměř celou blogovou anabázi spojenou s koncertem Wovenhand. A je to sotva pár dní, co mi posílala pozvánku na další ze svých akcí. A pak... „Minulý čtvrtek se při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny a na následky zranění ještě ten den zemřela,“ napsal Janin manžel Lukáš Grygar.

Málokdo dokázal být tak zarputilý v tahu na branku. Houževnatý v tom, co chce dokázat. Plány a vize, které měla, Apačka plnila. Věci posouvala dál. A nejen v tom byla svým způsobem fascinující. A nejde zdaleka jen o Full Moon nebo koncerty pod hlavičkou k.y.e.o. Milovala dobrou muziku, měla ostřejší lokty a pro leckoho možná trochu kontroverzní chování. Ale i díky těmto jejím vlastnostem se o zatuchlých věcech na české hudební scéně začínalo více otevřeně mluvit.

Na Apačku nejde a nikdy nepůjde zapomenout. Bude mi chybět. Bude chybět celé hudební scéně...

Tagy nekrolog Full Moon Apačka

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY