Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 29.02.2016 - 00:01

Zapoj a hraj: automatická vysílačka Line6 Relay G10

Firma Line6 představila na veletrhu NAMM 2016 nejnovější přírůstek z edice bezdrátových systémů Relay nesoucí označení Line6 Relay G10. Novinka s maximálně jednoduchým a intuitivním ovládáním disponuje automatickým výběrem optimálního kanálu, takže se celý proces aktivace omezí pouze na zapojení systému do nástroje a aparátu nebo pedalboardu, zbytek už G10 zařídí za vás.

Set se skládá z malého transmitteru s klasickým jackem, který je osazen dobíjitelným článkem a receiveru, jenž po zasunutí stereo jacku do šachty umístěné na horní straně přijímače funguje zároveň jako nabíječka. Při plné kapacitě umožňuje baterie až 8 hodin nepřetržitého provozu a ve standby modu se pohotovostní doba zvýší až na 200 hodin.

Systém pracující na frekvenci 2.4 GHz je stejně jako ostatní vysílače řady Relay vybaven technologií Virtual Wire Transmission s velmi věrným přenosem v širokém frekvenčním spektru 10 Hz až 20 kHz a dynamickým rozsahem 128 dB. Díky obvodu využívajícímu 24 bitové AD/DA převodníky si signál zachovává potřebnou dynamiku bez nežádoucí komprimace.

Relay G10 má dosah cca 15 m, nechybí automatická funkce Mute zaručující tiché zapojení vysílače do nástroje a receiver je vybaven výstupními konektory pro jack i XLR a USB rozhraním. Line6 Relay G10 je určen všem muzikantům, kteří od bezdrátového systému vyžadují nejen kvalitní přenos a kompaktní rozměry, ale také jednoduchou obsluhu bez zdlouhavého nastavování frekvencí. Novinka se v Evropě představí pravděpodobně v první polovině dubna a její cena byla nastavena na cca 170 Euro.

Tagy Line6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY