Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

Zahrajte si na festivalu Praha žije hudbou

PRAHA ŽIJE HUDBOU je festival, který proběhne na několika místech v Praze ve čtvrtek 12. a pátek 13. května. Jeho cílem je podpořit městské pouliční umění (busking) a na dva dny nechat ožít metropoli hudbou.

Chcete si na festivalu zahrát? Máte možnost. Plně vybavená Kytary.cz stage na Karlově náměstí je otevřená mladým a nadějným umělcům.Více info a postup jak se do festivalu zapojit najdete zde.

Víte, co je to busking? Jde o provozování hudebních, divadelních a artistických vystoupení v ulicích města. Tento fenomén je široce rozšířený a podporovaný snad ve všech moderních světových metropolích. Jak je ale zvykem, u nás nikdy nefungovalo nic ideálně a totéž platí i o možnosti buskingu v Praze. Pravidla pro buskery jsou totiž značně omezující a natolik byrokraticky nepřehledná, že pouliční umění v podstatě znemožňují.Přitom umění provozované v ulicích má svou tradici již po staletí. Nehledě na to, že pouze umění má tu moc bořit každodenní šeď a stereotyp, čímž přetváří prostor v kultivované, příjemné, okouzlující a inspirující prostředí. Dokáže nás i naše okolí vytrhnout z každodenní anonymity. Setkání s umělcem je vždy výsostně pozitivní zážitek. Mimochodem jako buskeři začínali umělci jako Edith Piaf nebo Bob Dylan.

V rámci festivalu se na několika pódiích po Praze představí umělci jako Prago Union, Lenka Dusilová, Laco Déczi, Xavier Baumaxa a spousta dalších. Zahrajte si v rámci festivalu i vy, a nebo svou návštěvou podpořte umění, které do našeho kulturního prostředí jednoznačně patří.

Tagy busking

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY