Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 12.02.2022 - 08:00

Won’t Stand Down: nadupaný singl britských Muse

Parta sdružená okolo frontmana Matta Bellamyho vydala klipový singl Won’t Stand Down, představující první oficiálně prezentovaný nový materiál od alba Simulation Theory z roku 2018. Skladba zaštítěná labelem Warner Records překvapí zvukem i atmosférou, za které by se nemusela stydět ani řada současných nu-metalových lídrů. Celkové aranžmá, podpořené masivními kytarovými riffy a v některých momentech až industriálním soundem, dává poměrně jasně najevo, že hudebnímu vkusu členů Muse nejsou moderní formy metalu rozhodně cizí.

„Won't Stand Down je píseň o tom, jak se postavit šikaně, ať už na hřišti, v práci nebo kdekoli jinde. Chránit se před nátlakem a sociopatickou manipulací a čelit nepřízni osudu se silou, sebevědomím a agresivitou,“ vysvětluje Bellamy. Pokud by se další album Muse neslo v podobném duchu jako tento singl, tak by kapele pravděpodobně  mohli přibýt i fanoušci razantnějších žánrů, které dosavadní tvorba tria z anglického Devonu zatím míjela.

Muse plánují na letošní léto turné po evropských festivalech, a podle rozpisu na jejich webu by se měli zastavit např. na akcích Rock Am Ring, Rock Im Park, Nova Rock, Tempelhof Sounds, Firenza Rocks, VOLT, Mad Cool Festival atd.

Tagy Muse

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY