Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Frontman kapely Muse koupil značku Manson Guitar Works

Zpěvák a kytarista Matt Bellamy je dlouholetým příznivcem nástrojů vyráběných v dílnách firmy Manson Guitar Works, což byl zřejmě jeden z hlavních důvodů, proč se frontman britské kapely Muse rozhodl odkoupit většinový podíl v této společnosti. Zakladatel značky Hugh Manson zůstává součástí týmu na pozici konzultanta a designer Adrian Ashton bude zastávat post generálního ředitele.

Firma se po nedávném přesunu do větších prostor chystá navýšit sériovou výrobu a připravuje také rozšíření produktové nabídky. Výrobce z anglického Devonu už pro Bellamyho během téměř dvacetileté spolupráce navrhl celou řadu speciálních modelů včetně kytar s MIDI převodníky, Korgem Kaoss Pad nebo integrovaným zkreslovačem ZVex Fuzz Factory.

Zatím posledním přírůstkem v Bellamyho kytarovém arzenálu je speciál s vestavěným softwarovým syntezátorem Arturia Prophet V. Netradiční model, na jehož vývoji se kromě firem Manson a Arturia podílely také značky Fishman a Mind Music Labs, používá Bellamy ve skladbě The Dark Side. Koncertní podobu tohoto songu přináší přiložený záznam z turné Simulation Theory.

Tagy Matt Bellamy Muse Manson Guitar Works

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY