Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.06.2021 - 08:00

Muse slaví 20 let alba Origin of Symmetry jeho remixovou verzí

Britská trojka Muse se po dvaceti letech vrací ke svém druhému studiovému a zároveň mezníkovému albu Origin of Symmetry z roku 2001 remixovaným titulem Origin of Symmetry (XX Anniversary RemiXX). Kapela požádala producenta Riche Costeyho, aby se vrátil k původnímu materiálu a oblékl ho do modernějšího hávu. Výroční album dostalo také inovovaný obal grafičky Sujin Kim v podobě hyperrealistického 3D renderingu kresby Williama Eagera.

Oproti originálu zde fanoušci navíc najdou track Futurism, využitý v minulosti jako bonus pro speciální japonskou edici a poté jako součást předloňské kolekce Origin of Muse. Skladba prošla v londýnských studiích Abbey Road remasteringem Alexe Whartona. Origin of Symmetry (XX Anniversary RemiXX) vyjde prostřednictvím labelu Warner Records v digitálních formátech už 18. června, sběratelské vinylové dvojalbum by mělo být dostupné 9. července.

Jako ochutnávku kapela umístila na YouTube syrově pojatou předělávku songu Citizen Erased, kde hraje stěžejní roli sedmistrunná kytara Matta Bellamyho a organické zkreslení pedálu Z.Vex Fuzz Factory. „Při revizi alba jsme zjistili, že původní mixy singlů, jako jsou Plug In Baby nebo Bliss, byly celkem dobré, takže se vylepšovaly dost těžce,“ říká Bellamy. „Naopak u hlubších skladeb, jako je Micro Cuts, jsme dokázali dosáhnout obrovského průlomu.“

Tagy Muse Muse – Origin of Symmetry Muse – Origin of Symmetry XX Anniversary RemiXX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY