Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.05.2021 - 08:00

Welcome 2 America: vyjde dosud nevydané album Prince

V roce 2010 natočil zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Prince (7. 6. 1958 – 21. 4. 2016) album Welcome 2 America, které se nikdy nedostalo do distribuce. Přesto kapela hned po nahrávání vyrazila na stejnojmenné turné, na němž hlavní protagonista používal prototyp Fender Stratocaster „Goldfinger“ z Custom Shopu (Master Builder Yuriy Shishkov), jenž byl loni prodán v aukci za 150 tisíc dolarů.

Ve studiu se Prince obklopil známou partou muzikantů ve složení: Tal Winkelfeld – basa, Chris Coleman – bicí Morris Hayes – klávesy / perkuse a doprovodné vokály obstaraly zpěvačky z New Power Generation Liv Warfield, Shelby J. a Elisa Fiorillo. Vydání Welcome 2 America, naplánované na 30. července, předchází klip k titulní skladbě postavené na synthu a partu baskytaristky Tal Winkelfeld.

Kromě standardních nosičů má být k dispozici i speciální kolekce (CD + LP) obsahující vedle studiového alba s 12 tracky také živý záznam koncertu konaného 28. dubna 2011 v sále The Forum v kalifornském Inglewoodu, nechybí plakáty, repliky setlistu, vstupenek, backstage passů, VIP pozvánek apod.

Tagy Prince Prince – Welcome 2 America
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY