Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 21.09.2019 - 08:00

Princův Purple Rain v podání Erica Claptona

Eric Clapton, obklopený šesticí muzikantů včetně basisty Nathana Easta a kytaristy Doylea Bramhalla, odehrál v květnu tři po sobě jdoucí, beznadějně vyprodané koncerty ve slavné londýnské hale Royal Albert Hall. Už první vystoupení přineslo kromě spousty skvělé muziky, špičkové instrumentace a očekávaných hitů také dvě překvapení.

První z nich obstarala hned úvodní skladba večera, který Clapton otevřel songem Que Sera Sera autorské dvojice Jaye Livingstona a Raya Evanse. V minulosti velmi populární šlágr nebyl vybrán náhodou, tentýž den totiž zemřela herečka Doris Dayová, která tuto skladbu zpívá ve filmu Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho (1956).

Druhé, pro Claptonovi fanoušky snad ještě větší překvapení, si bluesová legenda nechala na závěr celého setu, kdy zazněla cover verze Princovy pecky Purple Rain ze stejnojmenného alba z roku 1984. Kapela v čele s Claptonem, který doposud žádnou Princovu skladbu veřejně nehrál, naložila s tímto dnes už historickým klenotem moderní hudby velmi citlivě a dodala mu další rozměr, o čemž se můžete přesvědčit na videu natočeném jedním z návštěvníků koncertu.

Tagy Prince Eric Clapton Purple Rain
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY