Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Vývojový tým Digitechu dostal padáka

Firma Digitech a její divize DOD, které patří pod křídla koncernu Harman International, jenž je od roku 2016 součástí portfolia jihokorejského gigantu Samsung, obohatily muzikantský svět o mnoho oblíbených produktů, včetně několika generací známého pitch shifteru Whammy, overdrivu OD/250, basových a kytarových multiefektů, zpěvových procesorů řady Vocalist atd. Většina výrobků těchto značek si na trhu vedla z marketingového pohledu velmi dobře. O to překvapující zprávou je, že úspěšný vývojový tým Digitechu by měl být koncem června propuštěn.

První informace o zásadní personální rošádě v týmu výrobce sídlícího v americkém Utahu, se objevily na hudebním fóru The Gear Page, kde se hovoří o tom, že vývojové oddělení v čele s návrhářem Tomem Cramem, jenž stál u zrodu efektů iStomp, Richochet, Whammy 5, Ventura, Trio, Polara apod., by mělo u Digitechu ukončit pracovní poměr už 22. června.

Vzhledem k tomu, že firma Digitech/DOD nevydala prozatím žádné oficiální prohlášení, nejsou známy konkrétní důvody, které společnost k tomuto razantnímu a těžko pochopitelnému kroku vedly. I v případě, že by se koncern Harman rozhodl pro masivní restrukturalizaci, totiž nedává příliš smysl, aby se výrobce zbavoval své páteřní sekce, bez níž by byl další vývoj produktů nemyslitelný.

"Výsledky práce návrhářů Digitechu byly naposled představeny na loňském hudebním veletrhu v Anaheimu, ale letošní zimní výstava NAMM 2018 nepřinesla z pozice firmy žádné novinky, i když jsme měli připravenu řadu skvělých věcí, které pouze čekaly na spuštění sériové výroby. Věřím, že portfolio vzniklé za pět let naší práce u firmy snad zužitkuje jiný vývojový tým," okomentoval situaci šéfdesignér Tom Cram.

Nezbývá než doufat, že se Harman International, pod nějž patří také značky AKG, Lexicon, JBL, Crown Audio, Studer nebo Soundcraft, ke svým dceřiným firmám nezachová stejně macešsky jako Gibson v případě softwarové společnosti Cakewalk, která přežila jen díky letošní akvizici firmou BandLab Technologies.

Tagy Digitech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY