Přejít k hlavnímu obsahu
Sziget | Zdroj: Rockstar Photographers / @festivalphotographers
Sziget | Zdroj: Rockstar Photographers / @festivalphotographers
redakce -

Vystřelte do konce února ránu na Sziget

Příležitost zahrát si na prestižním festivalu v zahraničí, maďarském Szigetu, se znovu otevírá všem hudebníkům z České republiky. Do konce února musíte poslat přihlášku a v případě postupu do závěrečného kola přesvědčit fanoušky 29. dubna na finálovém koncertě v pražském Café V lese. Vítěze čeká hraní na Szigetu, který letos proběhne od 5. srpna do 11. srpna, Frontman je opět mezi porotci.

Pokud máte natočený videoklip, přihlášení je jednoduché. Nejdříve včas zašlete pouze link na jednu skladbu. A počkejte na výrok poroty. Soutěže se můžete zúčastnit tehdy, pokud máte trvalý pobyt v Česku, příp. jako kapela s více členy tuto podmínku splňujete ze 75 procent.

Jak se přihlásit? Kompletní podmínky soutěže najdete zde: https://szigetfestival.com/cz/band-contest

Tři finalisty vybere odborná porota, celkového vítěze soutěže Jednou ranou na Sziget volí pak samotní návštěvníci Szigetu přímo na koncertu 29. dubna v Café V lese. Na tento koncert totiž budou mít volný vstup všichni fanoušci tohoto festivalu, kteří se prokáží zakoupenou permanentkou na letošní ročník.

Vítězem loňského ročníku byla kapela I Love You Honey Bunny, která ve finále soupeřila s The Silver Spoons a dvojicí Bratři. „Neomezujeme soutěž na konkrétní žánr. Na Szigetu zní hudba ze všech koutů světa. Vítáme každou přihlášku, ale kvalita a šance mezinárodního uplatnění jsou nejdůležitější kritéria při hodnocení přihlášek,“ říká zástupce festivalu Sziget Přemysl Štěpánek. Porotu tvoří zástupci festivalu Sziget, časopisu Reflex, magazínů Musicserver, Frontman a Kulturně.com

 

Tagy Sziget

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY