Přejít k hlavnímu obsahu
VIAH na ESNS v Groningenu| Foto: Libor Galia, Radio Wave
VIAH na ESNS v Groningenu| Foto: Libor Galia, Radio Wave
redakce -

Viah, Nèro Scartch a The Wild Roots: kdo z nich trefí na Sziget?

Finalisté třetího ročníku soutěže Jednou ranou na Sziget jsou známí: Viah, Nèro Scartch a The Wild Roots. Hlasy návštěvníků Sziget party, která se uskuteční 29. dubna v pražském klubu Café V lese, nyní rozhodnou, kdo z tohoto tria získá příležitost koncertovat na festivalu Sziget v Budapešti, kde letos od 5. do 11. srpna vystoupí mj. Dua Lipa, Kings Of Leon, Major Lazer, The Strokes, Calvin Harris, A$AP Rocky, Foals, Khalid, Lewis Capaldi nebo Stormzy.

Motivaci stavit se na párty mají zejména ti, kteří se na Sziget chystají. První stovka z nich s permanentkou na festival se na ni totiž dostane zdarma. Ovšem i vstupné pro ostatní je víceméně symbolické. Pokud tedy mezi trojicí kapel máte své koně, přijďte se podívat a podpořit je.

Finalisty letošního ročníku odborná porota tvořená zástupci festivalu Sziget, časopisu Reflex, magazínů Musicserver, Frontman.cz a Kulturně.com vybrala ze 113 přihlášených kapel a ve všech třech případech půjde o hudební zážítek. První ročník soutěže vyhráli Ghost of You, vítězem loňského kola soutěže byla kapela I Love You Honey Bunny.

Viah

Zpěvačka se dle svých slov snaží nabourávat mýtus, že introvertní hlasy jsou slabé – a daří se jí to. Její elektro-popový projekt Viah se na české scéně objevil náhle, ale s o to větší razancí. Na nahrávce Tears of a Giant, kterou produkoval hudebník a producent Jiří Burian, Viah kombinuje postupy avantgardního popu s melancholickými klavírními melodiemi a prvky experimentální elektroniky. Nebývale sebevědomý a dotažený debut přinesl Viah mj. vítězství v hudebně-exportní soutěži Radia Wave Czeching. Více o projektu přineseme v připravovaném rozhovoru.

Nèro Scartch

Nèro Scartch je mladý český producent a multi-instrumentlista, který působil v řadě kapel i projektů a nyní aktivně vystupuje s electro-popovou kapelou MYDY. Sólová tvorba Nèra však nabízí daleko širší paletu stylů, kterou dokládá řada jeho singlů i jeho solové album Piece Of My Life. Svou emotivní a energickou hudbu přenesl Nèro Scartch do živé formy s pomocí živé kapely ve složení Jan Drábek – baskytara, klávesy, Jan Matějka – kytara, klávesy, Sven Vikingson – bicí.

The Wild Roots

Trio ve své hudbě pojí prvky grunge, blues, rock’n’rollu i hardrocku a tvrdé kytarové melodie inspirované divokou přírodou severu. Drsný kytarový zvuk, jednoduše zpracované basové linky, klasické složení bicích a tři výrazné vokály. Blues-rockové trio The Wild Roots vystoupilo během posledních let na předních českých festivalech.

Tagy Sziget Viah Nèro Scartch The Wild Roots

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY