Přejít k hlavnímu obsahu
I Love You Honey Bunny, foto: David Peltán
I Love You Honey Bunny, foto: David Peltán
redakce -

Na Sziget se prostříleli I Love You Honey Bunny

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints na Ostrově svobody v Budapešti vystoupí také skupina I Love You Honey Bunny. Vítěznou kapelu soutěže Jednou ranou na Sziget vybrali 15. května na vyprodané Sziget party přímo fanoušci festivalu společně s návštěvníky finálového koncertu. Vítězství zařadilo kapelu I Love You Honey Bunny do programu letošního ročníku, který nabízí hvězdy jako Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Macklemore, Florence + The Machine, The National, Twenty One Pilots, The 1975 a stovky dalších.

O hlasy přítomných návštěvníků během soutěžního večera v pražském Café V lese bojovaly kapely The Silver Spoons, I Love You Honey Bunny a Bratři. Výhercem se nakonec stala čtyřčlenná parta I Love You Honey Bunny. „Máme obrovskou radost, že si můžeme zahrát na festivalu evropského formátu. Do Maďarska jezdíme koncertovat pravidelně a nikdy by nás nenapadlo, že se podíváme i na Sziget,“ raduje se kytarista Martin Šolc. „Zároveň chceme poděkovat Bratrům a The Silver Spoons, protože jsme moc rádi, že na naší scéně vznikají takovéto projekty.“ Pro úplnost dodáme, že právě na tyhle položky jsme při výběru z více než 130 přihlášených kapel vsadili jako jedni z porotců i my z Frontmana – a přispěli tak k tomu, aby se dostaly do finále.

Speciálním hostem večera byl kapelník pražských Pipes and Pints Vojta Kalina, který po sečtení všech hlasů oznámil vítěze. Právě tito čeští rock'n'rolloví ranaři již mají své jméno černé na bílém v letošním programu Szigetu a spolu s I Love You Honey Bunny tak budou českými zástupci na budapešťském festivalu. „Myslím, že si to I Love You Honey Bunny zaslouží a udělají skvělou show. Pokud budou hrát ve stejný den jako my, určitě se přijdu podívat,“ chválí vítěze Vojta Kalina a jedním dechem dodává: „A rozhodně si nenechám ujít Foo Fighters. Tahle rozmanitost a otevřenost Szigetu je právě to, co mě na něm baví. Kapely všech žánrů a velikostí na jednom ostrově, jednom místě."

Sziget se koná od 7. do 13. srpna v Budapešti. Barevný je nejen uměleckou výzdobou areálu, ale zejména pestrostí své hudební nabídky. Již zmiňované Foo Fighters doplní alternativně rockoví The National, popové scéně kraluje Ed Sheeran, Florence and The Machine, The 1975 a Twenty One Pilots. Martin Garrix je hvězdným zástupcem taneční hudby, jména rapperů Post Malone a Macklemore pak bezpochyby potěší všechny fanoušky hip hopu. Držíme mezi nimi I Love You Honey Bunny palce.

Tagy Sziget I Love You Honey Bunny Bratři The Silver Spoons

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY