Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 07.07.2016 - 00:01

Výroční Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary

Společnost Sandberg, německý výrobce špičkových kytar a baskytar, letos slaví 30 let od svého vzniku a v rámci tohoto kulatého výročí rozšiřuje své nabídkové portfolio o několik speciálních modelů, mezi které patří i pětistrunná verze baskytary Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary, jež je další signaturou dlouholetého příznivce značky, známého britského baskytaristy a producenta Kena Taylora.

Výroční verze v lesklém černém laku má olšový korpus doplněný krkem z jednoho kusu výběrového tvrdého kanadského javoru, jenž je s tělem spojen přes šestici šroubů, což nejen zásadně zvyšuje mechanickou stabilitu nástroje, ale pozitivně ovlivňuje i rezonanci a sustain. Na palisandrovém hmatníku nalezneme 24 pražců a oktávová poloha je zdobena intarzií s číslem 30. Menzura činí klasických 34 palců.

Přenos zvuku mají na starost dva snímače Sandberg Powerhumbucker uložené v kovových krytech a na kovové destičce je umístěno ovládání skládající se z potenciometru celkové hlasitosti, balance pro plynulé nastavení poměru obou humbuckerů, třípásmové aktivní korekce a přepínač pro rozepínání cívek snímačů (po rozepnutí je u každého snímače aktivní cívka blíže ke krku). Po vytažení knoflíku hlasitosti (push/pull) je elektronika přepnuta do pasivního modu. Obvod je napájen 9V baterií, která je umístěna v plastové šachtě na zadní straně korpusu.

Mechaniku tvoří masivní kobylka vyvinutá Sandbergem osazená oddělenými kameny, umožňujícími pomocí pětice šroubů nastavit u každé struny její výšku, intonaci (oktávy) a díky pohyblivým lůžkům kamenů i rozteč. Na hlavici najdeme pětici firemních odlehčených ladicích strojků s menšími rondely. Veškeré kovové komponenty jsou v chromované úpravě.

Sandberg Basic Ken Taylor 5 30th Anniversary je stejně jako ostatní produkty této firmy vyroben s německou precizností a ke stavbě byly použity prémiové materiály a komponenty. Pokud se poohlížíte po kvalitní "pětce" s přepínatelnou elektronikou a moderním zvukem, tak novinku od Sandbergu určitě vyzkoušejte. Tuto možnost budete mít už v průběhu září, kdy by první kousky měly dorazit na český trh. Cena včetně polstrovaného pouzdra se má pohybovat okolo 45 500 Kč.

Tagy sandberg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY