Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.08.2019 - 00:01

Výroční Ampeg Heritage 50th Anniversary SVT

Slavná modelová řada basových zesilovačů Ampeg SVT (Super Valve Tube) byla poprvé představena před 50 lety. Svůj koncertní debut si první kousky z této edice odbyly v roce 1969 na americké šňůře Rolling Stones, kde osm zesilovačů SVT sloužilo k ozvučení basy a také obou kytar. Kulaté výročí prvotní edice SVT, která ve své kategorii představuje podobný etalon jako např. Marshall Super Lead v segmentu kytarových aparátů, se firma Ampeg rozhodla letos připomenout speciální sérií Heritage 50th Anniversary SVT.

Předzesilovací sekce s pěticí prémiových elektronek JJ 12AX7 nabízí v základu dva kanály - první je osazen obvody z originální „Blue Line“ verze z roku 1969 a druhý vychází z „Black Line“ SVT modelů vyráběných v polovině sedmdesátých let (tzv. Magnavox-era). Třetí zvukový mod s moderně znějícím agresivnějším charakterem poskytuje paralelní kombinace obou větví, aktivovatelná pomocí jumpingu vstupních konektorů.

Každý kanál disponuje dvojicí nástrojových vstupů Bright/Normal, kanál 1 „1969“ je vybaven hlasitostí, třípásmovými korekcemi a trojicí kolébkových spínačů s funkcemi Ultra Hi, Ultra Low a volbou pracovních frekvencí středových pásem (220 Hz, 800 Hz, 3 kHz). Jednodušeji řešený kanál 2 „1975“ vynechává ovladač středů.

Koncová jednotka s elektronkami JJ 1 x 12AX7, 2 x 12AU7, 6 x 6550 Ampeg Super Valve a maximálním výkonem 300 W v kombinaci s kabinety o celkové impedanci 2 nebo 4 ohmy je nově vybavena nastavením biasu s příslušnými potenciometry (Bias 1/2, Balance) a diodami umístěnými na zadní straně šasi.

Vedle dvojice jackových výstupů s přepínačem impedancí přibyl paralelně propojený konektor Speakon, přepínač polarity odstraňuje případný šum, Slave Out umožňuje připojit další zesilovač, nechybí efektová smyčka a linkový symetrický XLR výstup Transformer s vlastní hlasitostí, funkcí Pre/Post a odpojením uzemnění. Evropská cena výročního Ampegu Heritage 50th Anniversary SVT se pohybuje pod hranicí 2 750 eur.

Tagy ampeg Ampeg Heritage 50th Anniversary SVT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY