Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový preamp Ampeg SGT-DI

Pedálový basový předzesilovač a direct box Ampeg SGT-DI nabízí flexibilitu a kvalitní zvuk v malém balení, doplněný pokročilou emulací kabinetů, symetrickým XLR výstupem, dvojicí sluchátkových zdířek a další konektivitou, což znamená, že hráči, kteří si oblíbili tradiční sound aparátů této ikonické značky, mohou SGT-DI využít jak na pódiu, tak i pro cvičení nebo studiovou práci.

Jednokanálový preamp je osazen aktivními třípásmovými korekcemi (basy +15/-12 dB – 40 Hz, výšky +-20 dB – 8 kHz) se semi-parametrickými středy, jejichž pracovní frekvence lze nastavit v rozsahu 200 Hz až 2.5 kHz. Krajní nízká a vysoká pásma je možno navíc upravovat pomocí páčkových switchů Ultra Hi / Ultra Lo. Duální souosý potenciometr ovládá celkovou výstupní úroveň a Threshold integrovaného kompresoru s max. poměrem 10:1, stejně řešen je i potenciometr zkreslovacího obvodu SGT, určený pro jeho hlasitost a parametr Grit.

Při aktivaci patentovaného drivu SGT (Super Grit Technology) lze volit páčkovým spínačem voicingové režimy ve stylu lampových aparátů řady SVT nebo B15. Kabinetová IR sekce disponuje celkem šesti sloty se vzorky firemních boxů Ampeg Heritage B-15, Heritage SVT-410HLF, SVT-810 Squareback, SVT-112AV, SVT-210AV a SVT-212AV, přičemž poslední tři samply lze v případě potřeby přepsat IR impulsy třetích stran, k čemuž slouží bezplatná aplikace Ampeg IR Loader.

Na zadní straně šasi má své místo nástrojový vstup, výstup Thru (čistý signál např. pro ladičku), Preamp Out a jackový linkový výstup, do něhož lze zapojit i sluchátka, pro která jsou na pravé straně vyhrazeny další dva výstupy (minijack – stereo, jack – mono) s vysouvacím potenciometrem hlasitosti. Na levém boku šasi najdeme druhý výsuvný ovladač Cab Level napojený na symetrický XLR DI Out konektor s odpojitelným uzemněním, nechybí posuvný přepínač Cab/Off/User a port USB-C.

Ampeg SGT-DI je dodáván společně s DC adapterem 9V/500mA, nalepovacími protiskluzovými nožičkami a kabelem USB-C. Oficiální evropská cena předzesilovače se pohybuje okolo hranice 430 eur, což vzhledem k možnostem a zvukové kvalitě tohoto pedálu není přehnaná částka. Rozměry: 65 x 189 (201) x 126 mm, hmotnost 850 g.

Tagy ampeg Ampeg SGT-DI

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY