Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 08.08.2017 - 00:01

Vokální procesor TC-Helicon Perform-VE

Řada vokálních procesorů série Perform z produkce kanadského TC-Helicon se rozrostla o novou variantu multiefektu Perform-VE. I když design modelu s dominujícím banánovým odstínem šasi může na první pohled připomínat dětskou hračku, jedná se o profesionální zařízení nabízející kromě efektové jednotky také kvalitní preamp, sampler, vocoder, adaptivní sekci Tone, looper a další vyspělé funkce.

Mikrofonní předzesilovač disponuje inteligentním obvodem vstupního gainu, virtuální analogový vocoder s dvojicí oscilátorů umožňuje generovat až 8 synth hlasů kontrolovaných přes MIDI plus další lead synth voice, adaptivní algoritmus Tone obsahuje ekvalizer, kompresi, de-esser a noise gate a úpravu ladění zajišťuje funkce Hard-tuning.

Kromě toho zde najdeme pitch-shifterovýi Morphing ovládaný v reálném čase, MIDI engin VSS (Vocal Sample Synthesis) je schopen také ovlivňovat charakter zpěvové linky např. pomocí keyboardu, nechybí looper s bicími patterny, nová efektová sekce XFX se stutterem a modulacemi, doubling, filtrace s ring modulatorem, pod tlačítkem Echo se ukrývají delaye a reverby a oblíbené nastavení lze samozřejmě ukládat do presetů.

Konektivita sestává ze sluchátkového minijacku, symetrického mikrofonního XLR vstupu, dvojice audio výstupů, zdířky pro footswitch, USB portu, DIN zástrčky MIDI In a konektoru napájecího adapteru. Praktickou vychytávkou je integrovaný mikrofon RoomSense, takže svůj nápad můžete v případě potřeby upravovat i bez zapojeného klasického mikrofonu.

Vokální procesor TC-Helicon Perform-VE spolupracuje prostřednictvím firemních aplikací VoiceSupport a Perform-VE App s platformami Mac, Windows, iOs a Android. Šasi je vyrobeno z lehkého a velmi odolného ABS plastu a na levém boku je umístěn úchyt pro jednoduchou a rychlou montáž např. k mikrofonnímu stojanu. Novinka by se měla v těchto dnech začít objevovat v evropské distribuci za cenu pod hranicí 440 eur.

Tagy Tc Helicon TC-Helicon Perform-VE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY