Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 02.10.2020 - 00:01

Mobilní karty TC Helicon GO Solo a GO Twin

Značka TC Helicon, sesterská firma dánské společnosti TC Electronic, posílila nabídku mobilních karet řady GO, do které přibyly verze GO Solo a GO Twin s podporou MIDI, jejichž design je téměř totožný s konkurenčními modely iRig Pro I/O a Duo I/O z produkce IK Multimedia. Jak naznačují názvy novinek, obě varianty nabízejí identickou architekturu a odlišují se především počtem kanálů a na to navazujícími rozměry.

Jednokanálové provedení Solo i dvoukanálová alternativa Twin disponují mikrofonními předzesilovači Midas, kombinované vstupy XLR/jack zvládající samozřejmě také linkový a vysokoimpedanční kytarový provoz, nechybí přepínač phantomového napájení 48V pro připojení kondenzátorového mikrofonu a ke sluchátkové minijackové zdířce je přiřazen kolečkový ovladač hlasitosti.

Vedle USB portu je umístěn napájecí konektor pro DC adapter 5V/2.5A, potěší přítomnost 2.5 mm konektorů MIDI In, Out, a verze Twin přidává dvojici jackových linkových stereo TRS výstupů s hlasitostí plus přepínač pro volbu přímého monitoringu. O aktivovaných funkcích, clippingu apod. informují barevné diody a potenciometry vstupního gainu ( 0 až +47 dB) mají dostatečně robustní krytky pro pohodlné ovládání.

Převodníky pracují s rozlišením 24-bit/44.1-48 kHz, frekvenční rozsah je dán hodnotami 20 Hz – 20 kHz, napájení lze řešit také pomocí dvou tužkových AA baterií a uživatel navíc získá automatický přístup k firemním softwarům Guitar Rack, Go Studio FX či Go Record. Při pořízení karty výrobce nabízí za zvýhodněnou cenu 9.99 dolarů aplikaci Voice Jam Studio se speciálními vokálními presety, efekty, smyčkami atd.

Mobilní karty TC Helicon GO Solo a GO Twin jsou kompatibilní se systémy PC, Mac, Android, iOS, české ceny včetně baterií, kabelů USB a Lightning nebo redukcí minijack/MIDI byly nastaveny na cca 2700 Kč za GO Solo respektive 3640 Kč v případě GO Twin.

Tagy Tc Helicon TC Helicon GO Solo TC Helicon GO Twin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY