Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 23.06.2017 - 00:01

TC Helicon TalkBox Synth: klasika v moderním hávu

Konstrukce klasického talk boxu neprošla od dob jeho vzniku nijak zásadním vývojem, což se nyní rozhodla změnit společnost TC Helicon, která přichází se sofistikovanou digitální verzí TalkBox Synth nabízející nové možnosti využití. Efekt v sobě kombinuje rozšířenou funkci talk boxu, ovšem bez nutnosti používat k modulování tónu hadičku, a přidává také rejstříky vocoderu a efektovou jednotku.

Funkci hadičky převzal mikrofon, díky čemuž má talk box přesnější trakci a pohodlnější ovládání, samostatný režim Correction umožňuje korigovat ladění vokální linky a knoflíkem reverbu volíme mezi dozvuky typu Room, Club a Hall. Pod tlačítkem Tone se ukrývají algoritmy složené z adaptivního ekvalizeru, kompresoru, de-esseru a noise gatu.

Kromě čtveřice modů talk boxu (Classic, Moder, Classic +, Modern +) umožňuje rotační přepínač Style výběr stejného počtu režimů vocoderu (Synth 1 až 4) se synthově orientovanými zvuky počínaje jemnější modulací, přes saturovanější sound až po masivně znějící mody s přidanou oktávou nebo horní kvintou.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, audio výstupu, na čelní straně šasi najdeme kromě napájecí zdířky také micro USB konektor, hlavní spínač a symetrický vstup a výstup nízkošumového mikrofonního předzesilovače s integrovaným phantomovým napájením 24V a automatickým nastavením gainu eliminujícím nežádoucí přebuzení.

Nášlapný footswitch může pracovat jak v modu latch fungujícím jako on/off přepínač, tak i v režimu momentary, kdy je efekt aktivní pouze při stále sešlápnutém spínači. Krabičku lze napájet 9V adapterem nebo čtyřmi tužkovými AA bateriemi k jejichž obvodu je přiřazena tříbarevná dioda informující o stavu článků. TC Helicon TalkBox Synth by se měl na evropském trhu objevit pravděpodobně koncem června za cenu okolo 260 eur.

Tagy Tc Helicon TC Helicon TalkBox Synth

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY