Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

V Kick a V Beat: mikrofony pro bicí od sE Electronics

K dynamickým vokálním a nástrojovým mikrofonům série V z produkce společnosti sE Electronics přibyla dvojice dynamických modelů V Kick a V Beat určených ke snímání bicí soupravy. Pro tyto účely firma představila také flexibilní mikrofonní držák V Clamp pro snare a tomy.

V Kick je využitelný jak pro basový buben, tak i pro větší floor tomy či jiné bubny s dominantími basovými pásmy. Mikrofon s integrovaným windscreenem je osazen kapslí DMC7 SB se superkardioidní směrovou charakteristikou a na spodní straně korpusu jsou umístěny dva dvoupolohové přepínače s frekvenčními režimy Classic / Modern upravujících signálovou křivku středů a výšek. Cena se má pohybovat pod hranicí 220 eur.

V Beat disponující kompaktním korpusem ze zinkové slitiny, ve kterém je ukryta kasle DMC7 X s neodymovým magnetem, je optimalizován pro nazvučení snare a tomů. Suoerkadioda má lehkou hliníkovou cívku, která má značný podíl na čistém podání nižších pásem, vyvážených středech a celkově otevřeném přednesu. V Beat bude nabízen za cca 165 eur.

Držák V Clamp se uchycuje pomocí pružné klipsny s ozubenými čelistmi na ráfek bubnu, posuvná kovová hřídel umožňuje nastavení výšky mikrofonu a kloubový mechanismus zajišťuje potřebné naklonění ve vertikálním i horizontálním směru. Cena držáku byla nastavena na cca 40 eur.

Zvuk nových modelů V Kick a V Beat demonstrují přiložená videa z německého studia Kohlekeller. Souprava je nazvučena těmito typy mikrofonů: basový buben – V kick (mod Modern), tom + floor tom – 2x V Beat, snare – V7 X, ride – sE8, hi-hat + china – 2x RN 17, overheady – 2x VR1.

Tagy sE Electronics sE Electronics V Kick sE Electronics V Beat

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY