Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Uzávěrka Jazzfruit se blíží, finále odmoderuje Matěj Belko

Festival Mladí ladí jazz již po třinácté vyhlásil soutěž Jazzfruit pro mladé hudebníky řadící se k široké paletě nejrůznějších jazzových stylů. Hlásit se můžete do dvou kategorií: Junior určené muzikantům do 26 let a jejich českým projektům a International, která je otevřena hudebníkům do 35 let, do níž je možné přihlašovat projekty z České republiky, Polska, Slovenska, Rakouska a Německa. Uzávěrka přihlášek je už 17. července. Na vítěze soutěže čekají mj. koncertní příležitosti, finanční odměna nebo záznam živého vystoupení.

Finále soutěže Jazzfruit pro obě kategorie se uskuteční 15. září 2022 na střeše nového technologického centra UMPRUM v Mikulandské ulici, které bude zdarma přístupné veřejnosti. Zde o vítězi rozhodne odborná porota, ve které zasednou mimo jiné Vilém Spilka (Jazz Fest Brno), violoncellistka Terezie Kovalová, Steffen Wilde (umělecký ředitel drážďanského klubu Jazzclub Tonne), Adam Kaňa (dramaturg Mladí ladí jazz). Výsledek hlasování mohou ovlivnit i sami diváci, kteří mohou fandit jak naživo, tak během přímého přenosu finálového klání na Facebooku a YouTube kanálu Mladí ladí jazz. Finálovým večerem provede multiinstrumentalista, producent, skladatel a také člen naší redakce Matěj Belko.

Do soutěže Jazzfruit se mohou přihlásit i kapely, které v předchozích ročnících soutěžily, ale nevyhrály. V kategorii Junior musí splňovat podmínku české národnosti a věk do 26 let nejméně 75 % kapely, v případě dua 50%.

V minulých letech se vítězi stali například aktuálně nejvýraznější osobnost jazzové scény Igor Ochepovsky, Nicola Guida (IT), kapely Jay Delver, 2in2out, Silva Šírová Sextet, Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK) a v loňském roce formace Uthando.

Festival Mladí ladí jazz nabízí po celý rok koncertní sérii zahraničních i domácích hudebníků, kteří se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírají je nejrůznějším hudebním žánrům. Na podzim zve například do Paláce Akropolis, kde 11. září představí skvělé americké trio Moonchild. Palác Akropolis pak bude 9. října hostit i famózní brooklynské trio Moon Hooch, které podpoří domácí Tygroo.

Tagy Jazzfruit Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY