Přejít k hlavnímu obsahu
Searching for Home jsou loňskými vítězi kategorie International. | Foto: Mladí ladí jazz
Searching for Home jsou loňskými vítězi kategorie International. | Foto: Mladí ladí jazz
redakce -

Jazzfruit: hlaste se do dalšího ročníku soutěže pro mladé jazzové kapely

Pod hlavičkou mezinárodního jazzového festivalu Mladí ladí jazz je vyhlášen 15. ročník hudební soutěže Jazzfruit, která hledá nové talenty mezi mladými hudebníky. Soutěž je otevřená kapelám a hudebním projektům z Česka i zahraničí a letos znovu nabízí možnost přihlásit se do dvou kategorií: české (Junior locals do 26 let) a mezinárodní (International do 35 let). Přihlášky je možné podávat do 14. července 2024.

O soutěži Jazzfruit

Jazzfruit je unikátní soutěž, která dává příležitost mladým hudebníkům prezentovat své originální pojetí jazzu a jeho propojení s dalšími žánry jako r'n'b, hip hop, soul a další. Hledá projekty, které přesahují hranice jazzu do dalších žánrů (např. r'n'b, hip hop, soul,...), jazzem se inspirují a ty, které jazz interpretují vlastním, originálním způsobem.

„Jazzfruit je unikátní soutěž, která mladým hudebníkům nabízí neomezenou volnost a příležitost objevit svou jedinečnou formu jazzu. Nebojíme se bourat hranice a hledáme projekty, které jazz posouvají do nových, nečekaných světů – ať už jde o spojení s r’n’b, hip hopem nebo soulem. Těšíme se na nové talenty, které svou hudbou rozbijí zaběhnuté škatulky a přinesou do jazzu svěží vítr!“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Vizuál Jazzfruit 2024

Kategorie a ceny

Soutěž je rozdělena do dvou hlavních kategorií:

1. Česká kategorie (Junior locals): Určeno pro hudebníky do 26 let. Výherce této kategorie získá koncert v zahraničí ve spolupráci s Českými centry, kvalitní záznam živého vystoupení a koncert v ČR. Finalista této kategorie také obdrží "divokou kartu" a možnost soutěžit ve finále mezinárodní kategorie.

2. Mezinárodní kategorie (International): Otevřená pro hudebníky z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa a Rakouska do 35 let. Vítěz obdrží finanční odměnu 1000 EUR, koncert v ČR a profesionální záznam živého vystoupení.

Přihlášky a průběh soutěže

Přihlášky je možné podávat do 14. července 2024 prostřednictvím přihlašovacího formuláře dostupného na webových stránkách festivalu. Odborná porota vybere z doručených přihlášek jeden nejlepší projekt z české kategorie a dva nejlepší projekty z mezinárodní kategorie, které postoupí do finále. Finále soutěže se uskuteční 25. září 2024 ve známém pražském klubu Jazz Dock. Vítězové budou oznámeni během finálového večera, kde o jejich úspěchu rozhodne odborná porota i hlasování diváků. Kromě finanční odměny a dalších cen, vítězové získají i mediální podporu a propagaci svých projektů.

Minulé ročníky

Finalisté soutěže se v minulých letech objevili po boku zahraničních hvězd na Open Air koncertu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí, nahráli svá debutová alba v legendárním studiu Svárov, vystoupili v klubu Jazz Dock, zahráli pařížskému publiku, nebo jim byli natočeny profesionální videomateriály, které jsou základem pro úspěšný booking. Za dobu existence Jazzfruit se na prvních místech předchozích ročníků umístili třeba Igor Ochepovsky (CZ), Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet (CZ), D.A.S. Trio (HU), Jay Delver (CZ), Uthando (CZ), Marcin Pater Trio (PL) nebo naposledy Searching for Home (DE).

Tagy Jazzfruit Mladí Ladí Jazz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY