Přejít k hlavnímu obsahu

oves

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz "Punkové podnikání", kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy.

Více než dekádu jsem se točil okolo muziky – začínal jsem v prima partě okolo Radia Strahov, později Akropolis, dlouhá léta jsem vedl hudební portál Freemusic.cz, později pak další hudební web Xplaylist.cz. Kromě psaní a editovaní textů jsem si také vyzkoušel, jaké je to vydat cédéčko nebo organizovat koncerty. Umím hrát na pár hudebních nástrojů, ale obávám se, že na to, učit druhé muzicírovat, nemám dostatek trpělivosti.

Na způsob obživy jsem povýšil i další ze svých hobby - stavění webů, kde se snažím zůstat při vybírání zakázek věrný živnostníkům, malým firmám a také projektům ze světa kultury a neziskových organizací. Po mnohaletém pátraní pro vhodných nástrojích jsem zakotvil u open source redakčního systému Drupal, na který nedám dopustit. O svoje zkušenosti se rád podělím v kurzu "Webové lego? Drupal!".

Posledních šest let se také aktivně zajímám o zdravý a udržitelný životní styl, alternativní způsoby stravování jako je vegetariánství, veganství a vitariánství, vaření i nevaření z průmyslově nezpracovaných potravin nebo bylinkářská moudra našich babiček. Pokud vás tohle téma zajímá, přijde si popovídat a dozvědět se něco nového na kurz "Vegetariánství pro zelenáče" nebo navštivte moji "srdcovku", portál Vegmania.cz.

Jsem moc rád, že vzniknul projekt Naučmese.cz. Těší mě poznávat nové a učit se novým věcem, sám jsem navštívit už více než tři desítky jiných kurzů. Nové obzory mi neotvírají jenom jejich témata, ale především zajímaví lidé, kteří na ně chodí.

www.naucmese.cz/pavel-ovesny

Články