Přejít k hlavnímu obsahu
oves - Út, 13.11.2012 - 20:56

Bubenický hrdina Thomas Lang vystoupil v ČR

Jeden z nejuznávanějších bubeníků současnosti, který je řazen mezi světových TOP 10, navštívil Prahu a Brno. Získal řadu prestižních ocenení, hrál s nejlepšími muzikanty na světe, je respektovaný pedagog a jeho videa na YouTube shlédlo několik desítek milionů lidí. V září 2011 přijel i do Čech, aby se podělil o své hráčské umění. Diváci byli nadšení z ukázky unikátních technik, hraní s kapelou (samply) i klasický workshop, kde Thomas popisoval detaily a uděloval cenné rady. Během více než hodinového vystoupení předvedl jedno z nejpůsobivějších bubenických show světa.

Bio:
Po absolvování konzervatoře ve Vídni spolupracoval s kapelami a umělci jako Robert Fripp, Peter Gabriel, Robbie Williams, Asia, John Wetton,Tina Turner, Sugababes, Steve Hackett, Glenn Hughes, 911,Boyzone, Falco, Nina Hagen, George Michael, Kylie Minogue, The Blockheads, Sertab Erener, Vienna Art Orchestr. V roce 1995 vydal první sólové album a začal se více věnovat sólové dráze. Natočil řadu instruktážních DVD a vydal zásadní učebnici "Creative Koordinace a Advanced Foot Technique". Více než 10 let je firemním hráčem Meinl a spolupracoval také na vývoji některých činelových řad. V současné době je jedním z nejvíce ceněných studiových hráčů na světě.

Ocenění:
1999, 2001: Best studio drummer (Rhythm magazine)
2002: Best pop drummer, Best all-around drummer (Rhythm magazine)
2002: Best drummer (Drums and Percussion magazine)
2003: Best clinician (Modern Drummer magazine)
2004: Best DVD, Best clinician runner up, Best drummer runner-up(Modern Drummer magazine); Best DVD, Best new signature product, Best drummer (Drummer magazine); Best studio drummer (Rhythm magazine); Best recorded drum performance (Sticks magazine)
2005: Best pop drummer, Best Clinician, Best Solo Drum performance(Rhythm magazine); Best DVD, Best all around drummer, Best drum event (Drummer magazine)
2006: Best drum clinician (DRUM! Magazine), Best drumming video/DVD(Drum! Magazine); Best DVD, Best drummer (Rhythm magazine)
2007: Best DVD, Best drummer (Rhythm magazine); Best DVD, Best drummer, Best Clinician (Modern Drummer magazine)
Aurora Gold Award 2007 for Best Video Production
2008: Best Clinician (Modern Drummer Magazine); Best Clinician(DRUM! Magazine)

Baví mě život na volné noze, pro který se snažím nadchnout i ostatní. Proto vzniknul můj první kurz "Punkové podnikání", kde s dalšími freelancery i těmi, kteří to chtějí teprve zkusit, sdílíme navzájem své radosti, nápady i neúspěchy. Více než dekádu jsem se točil okolo muzik...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY