Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.02.2019 - 00:01

USB MIDI kontroler PreSonus Atom

Kompaktní USB MIDI kontrolery patří v současné době k nejrychleji rostoucímu segmentu na trhu s hudebními nástroji, což řadu konkurenčních výrobců nutí přicházet v rychlém sledu se stále dokonalejšími a uživatelsky přívětivějšími produkty. Jedním z příkladů je i firma PreSonus, která po modelech ze sérií FaderPort nebo StudioLive představila kontroler nesoucí označení Atom.

První zástupce nové řady nabízí 16 rozměrově plnohodnotných padů s RGB podsvícením a nastavitelnou citlivostí na tlak a dynamiku úhozu, dvacítku přiřaditelných tlačítek, čtveřici otočných enkóderů a paměť pro osm přiřaditelných pad-presetů. Zařízení je schopno pracovat v modech MIDI keyboard, Note Repeat nebo Full Velocity.

Nejvyspělejší kontroler dané třídy spolupracuje se systémy Mac/PC (verze OS X 10.11 64-bit a vyšší, Windows 7 a vyšší), je kompatibilní s většinou hudebních softwarů a navržená architektura samozřejmě nabízí úzkou integraci s firemními aplikacemi edice Studio One DAW, takže lze bez problémů využívat množství virtuálních nástrojů, spouštět vzorky a smyčky v reálném čase, vytvářet beaty atd.

PreSonus Atom o rozměrech 194x202x21 mm a hmotnosti pouhých 450 g by se měl v současné době už začít objevovat v evropské distribuci a součástí balení je kromě USB kabelu také produkční software Studio One Artist doplněný zvukovou knihovnou MVP Loops optimalizovanou speciálně pro tento model. Cena novinky se v českých obchodech pohybuje okolo hranice 4 900 Kč.

Tagy Presonus PreSonus Atom
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY