Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Studiové Bluetooth monitory PreSonus Eris E5 BT

Po třech letech od premiéry bezdrátových monitorů Eris E3.5 BT a E4.5 BT přidává značka PreSonus do této Bluetooth edice další model Eris E5 BT, nabízený v páru tvořeném levým aktivním a pravým pasivním boxem. Studiové nearfieldy pohání stereofonní koncová Class-D jednotka poskytující výkon 2 x 50 W, použita byla nejnovější přenosová technologie Bluetooth aptX (5.0) a flexibilitu navyšuje možnost propojení s externím subwooferem.

Kabinety využívají středobasový woofer s kevlarovou membránou o průměru 5.25 palců (133 mm), projekci výšek obstarává palcový tweeter a na čelní straně jednoho z monitorů je umístěn potenciometr celkové hlasitosti, minijackový vstup Aux In a sluchátkový výstup. Integrován je crossover naladěný na 6.7 kHz, frekvenční rozpětí je dáno hodnotami 53 Hz – 22 kHz, vstupní impedance činí 10 kOhm, maximální SPL dosahuje hranice 112 dB.

Zatímco pravý pasivní monitor má lepenou zadní ozvučnici osazenou dvojicí pružinových terminálů pro připojení kabelu bez konektorů, levý kabinet s integrovanými zesilovači disponuje dvojicí symetrických linkových TRS vstupů, stejným počtem RCA zdířek, jackovým TRS konektorem Sub Out, dvoupásmovými aktivními korekcemi (100 Hz, 10 kHz) se zdvihem +-6 dB, vidlicovou síťovou zásuvkou, pohodlně přístupnou šachtou napěťové pojistky, párovacím Bluetooth tlačítkem a samozřejmě dvěma výstupy pro druhého boxu.

Nechybí stínění proti vysokofrekvenčnímu rušení, zpoždění zapnutí eliminující napěťové rázy, limiter výstupního proudu, subsonický filtr a ochrany proti přehřátí a přechodovým jevům. Projekci spodních pásem posilují zadní kruhové bassreflexy a k optimálnímu zvukovému projevu přispívá i pevná konstrukce tvořená dřevovláknitými deskami střední hustoty a laminovaným vinylem.

Bluetooth monitory PreSonus Eris E5 BT o rozměrech 178 x 191 x 260 mm a hmotnosti 6.9 kg jsou na evropském trhu dostupné za cenu pohybující se okolo hranice 240 eur za pár. Balení obsahuje také síťovou šňůru, minijackový stereo kabel dlouhý 1.5 m, kabel minijack TRS / 2x RCA a dvoulinkovou šňůru propojující oba kabinety.

Uživatel navíc dostane speciální edici Studio Magic, sadu hudebního softwaru v hodnotě více než 1000 dolarů, včetně Studio One Prime, různých plug-inů, smyček, virtuálních nástrojů, efektů a výukových programů. Edice Magic / Studio One Prime je samozřejmě kompatibilní se všemi obsaženými plug-iny ve formátech VST, AU a AAX, které lze používat i v libovolném DAW.

 

Tagy Presonus PreSonus Eris E5 BT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY