Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 06.10.2020 - 00:01

USB kontroler Akai MPK mini MK3

Společnost Akai Professional aktualizovala oblíbený MPK mini USB kontroler, jenž se dočkal třetí evoluční řady MPK mini MK3 vybavené novým typem klaviatury, OLED displejem, vylepšeným ovládáním a dalšími prvky. Součástí balení je i softwarový paket Complete Music Production Starter Kit obsahující vše potřebné pro nahrávání a tvorbu tracků.

Základem MPK mini MK3 je přepracovaná klaviatura Gen 2 s 25 dynamickými klávesami poskytujícími přesnější a vyváženější odezvu, nechybí 8 přiřaditelných rychlostně citlivých MPC padů, stejný počet rotačních encoderů K1 – K8, které jsou nyní otočné v režimu 360°, nebo podsvícená tlačítka pro volbu bank A/B či programování.

Rychle a pohodlně přístupný je integrovaný arpeggiator, posun v deseti oktávách, funkce Note Repeat a podobně jako u předchozí série zde najdeme vícesměrný X-Y joystick ovládající pitch-bending a modulaci. Přenos dat a napájení je řešeno USB portem a přes jackový konektor lze připojit externí sustain pedál.

Akai MPK mini MK3 o rozměrech 318 x 181 x 44 mm a hmotnosti  0.75 kg se na trhu dostává ve třech barevných variantách – červenočerném, černobílém a černém provedení. V ceně cca 2600 Kč je zahrnuta DAW aplikace MPC Beats, fungující také jako VST/AU plug-in, a balíček obsahuje i kolekce AIR Hybrid, Mini Grand, Velvet, F9 Instruments, Decap, Sample Tools by Cr2, MSX Sound Design apod.

Tagy AKAI Akai MPK mini MK3
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY