Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 23.10.2019 - 00:01

USB-C karty Steinberg z nové řady UR-C

Firma Steinberg uvádí na trh sérii zvukových USB-C karet z nové řady UR-C, kterou tvoří desktopové modely UR22C, UR44C, racková verze UR816C a studiový set UR22C Recording Pack. Podobně jako u edice AXR4 zde najdeme kvalitní převodníky s 32bitovým rozlišením, ovšem vzorkovací frekvence narostla na 192 kHz, USB rozhraní nabídne nejnovější specifikaci C 3.1 Gen 1 SuperSpeed a součástí dodávky je software Cubase AI DAW, Basic FX Suite a iOS Cubasis LE iPad.

Nejmenší zástupce UR22C disponuje dvojicí kombinovaných Neutrik vstupů osazených mikrofonními předzesilovači Yamaha D-PRE s vysokoimpedančním modem Hi-Z pro nahrávání kytar. Na zadní straně jsou umístěny dva jackové výstupy, DIN zdířky MIDI In/Out, přepínač phantomového napájení 48V a dvojice USB portů.

Studiový komplet UR22C Recording Pack obsahuje zmíněnou kartu, kondenzátorový mikrofon ST-M01, sluchátka ST-H01 a software Cubase AI, WaveLab LE, Cubasis LE, Basic FX Suite atd. Steinberg UR44C přidává ke čtyřem mikrofonním kanálům (2x mic/Hi-Z, 2x mic/line) dva linkové vstupy, počet výstupů se rozšířil na šest jackových konektorů, dvě sluchátkové zdířky a napájecí USB port byl nahrazen konektorem pro 12V adapter.

Vlajková loď UR816C v rackovém formátu je vybavena celkem osmi mikrofonními kanály D-PRE (4 přední, 4 zadní), deseti výstupy, optikou (8 I/O kanálů, ADAT, S/PDF), World Clockem, spínači DIM, MUTE a napájení obstarává 16V adapter. Všechny verze s latenčně neutrálním monitoringem jsou kompatibilní s platformami Windows, Mac, iOS a editaci DSP jednotky (REV-X reverb, Channel Strip, Guitar Amp Classics) zajišťuje aplikace dspMixFx pro iPhone nebo iPad.

Oficiální ceny jednotlivých variant by se měly na českém trhu pohybovat v následujících relacích: UR22C – cca 5 000 Kč, studiový set UR22C Recording Pack – cca 7 000 Kč, UR44C – cca 9 950 Kč a model UR816C, který se v obchodech objeví pravděpodobně v průběhu listopadu – cca 18 400 Kč.

Tagy Steinberg Steinberg UR-C

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY