Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 29.03.2020 - 00:01

Zvuková karta Steinberg UR24C USB 3.0

Na podzim minulého roku uvedla společnost Steinberg Audio na trh novou sérii zvukových karet řady UR-C s rozhraním USB 3.0, tvořenou modely UR22C, UR44C a rackovou variantou UR816C, ke kterým nyní přibyl další přírůstek v podobě verze UR24C vybavené mimo jiné přepínatelným monitoringovým režimem s přidruženými RCA konektory, využitelnými např. pro DJ a příbuzné aktivity.

Na přední straně šasi jsou umístěny dva analogové kombinované XLR/TRS mic/line vstupy, z nichž jeden lze impedančně přizpůsobit pro nahrávání el. kytary. Kanály jsou osazené kvalitními předzesilovači Yamaha Class-A D-PRE s přiřazenými ovladači gainu a spínačem phantomového napájení 48V.

Zmíněný volitelný režim monitoringu nabízí mody DAW a DJ, které mění funkce sluchátkového výstupu, kdy v režimu DJ míří monofonní master signál do pravého sluchátka a levému kanálu je vyhrazen odposlech konkrétního vstupu (tzv. cue). Karta je vybavena špičkovými převodníky pracujícími s rozlišením 32-bit/192 kHz a dynamický rozsah je dán hodnotou 102 dB.

UR24C samozřejmě nabízí také funkci loopback, integrovanou DSP jednotku SSP3 s reverbem REV-X, Channel Stripem nebo plug-iny Guitar Amp Classics. Zadní strana je vyhrazena dvojici jackových stereo výstupů doplněných čtyřmi linkovými RCA zdířkami, nechybí DIN konektory MIDI In, Out a kromě USB-C 3.0 zde najdeme druhý USB port pro 5V napájení prostřednictvím adapteru. Způsob přísunu energie lze volit tlačítkem Power Source.

Evropská cena desktopové karty Steinberg UR24C s kovovým šasi o rozměrech 198 x 47 x 159 mm a hmotností 1.1 kg se pohybuje okolo hranice 250 eur. Výrobce zaruřuje kompatibilitu se systémy macOS Sierra, High Sierra, Mojave, Catalina, Windows 7, 8.1, 10 (64 bit) a iOS 10, 11, 12, 13. Novinka je dodávána společně s produkčním softwarem Cubase AI, DAW Cubasis LE pro iPad a editační aplikací dspMixFx.

Tagy Steinberg Steinberg UR24C USB 3.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY