Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 29.05.2020 - 00:01

Profesionální USB-C karta Steinberg AXR4U

Po modelu AXR4T s rozhraním Thunderbolt 2 zařadila společnost Steinberg do svého produktového katalogu další rackovou kartu AXR4U, která se svým předchůdcem sdílí vnitřní architekturu i ovládání, ale v daném případě nabízí standard Super Speed USB 3.1, poskytující prostřednictvím konektoru USB-C rychlé a spolehlivé připojení k počítačům fungujícím na platformách Mac nebo PC.

Čtveřice kombinovaných mic/line vstupů Neutrik je napojena na hybridní mikrofonní Class-A předzesilovače Yamaha, jenž jsou také součástí nejmodernějších digitální pultů této značky. Kanály 1+2 navíc disponují impedančním modem Hi-Z určeným k nahrávání kytar a všechny čtyři větve nabízejí volitelné phantomové napájení 48V pro kondenzátorové mikrofony.

K těmto kanálům je přidružena jednotka RND SILK vyvinutá inženýry společnosti Rupert Neve Designs. Unikátní emulační obvod, dodávající zvuku přirozenou kompresi, intenzitu a saturaci, funguje v režimech Blue nebo Red, ovlivňujících charakter nízkých a vysokých pásem, a ovladač Texture upravuje harmonické složky zdrojového signálu.

Dalších osm symetrických linkových TRS vstupů najdeme na zadní straně šasi, kde je umístěn i stejný počet výstupů, dva páry zdířek ADAT I/O S/PDIF s alternativním konektorem AES/EBU D-sub, BNC terminály Word clock s pokročilou technologií SSPLL redukující jitter, MIDI In/Out a zmíněný port USB-C 3.0, jenž je zpětně kompatibilní s protokolem 2.0. Napájení je řešeno 24V adapterem s masivním čtyřpinovou zástrčkou.

Hlavní panel je osazen dvojicí sluchátkových 6.3 mm výstupů s nezávislými hlasitostmi, o špičkový sound se kromě čipu DSPX starají převodníky pracující s rozlišením 32-bit/384kHz a dynamickým rozsahem 119 dB. Profesionální karta v rackovém formátu s výškou 1U a hloubkou 378 mm je na českém trhu dostupná za cenu pohybující se okolo 63000 Kč.

Uživatel najde v balení také adapter Yamaha PA-700, kabel USB-C / USB-A, DAW aplikaci Cubase AI s plnou integrací díky technologii TIM (True Integrated Monitoring) a software dspMixFx AXR. K dispozici je Sweet Spot Morphing Channel Strip, reverb Yamaha REV-X, Vintage Classics Compressor VCM 276 nebo šestipásmový plně parametrický ekvalizer VCM EQ601. Virtuální efekty jsou postavené na patentovaném VCM (Virtual Circuitry Modeling) modelingu emulujícím chování a interakci jednotlivých komponent reálných předloh.

Tagy Steinberg Steinberg AXR4U

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY