Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 30.06.2020 - 00:01

Mobilní DAW Cubasis 3 pro platformu Android

Všestranná hudební aplikace Cubasis 3 byla doposud dostupná pouze ve verzi pro zařízení fungující na platformě iOS, což se značka Steinberg rozhodla napravit vydáním nejnovější varianty kompatibilní také se systémem Android. Novinka zahrnuje kromě samotné DAW jednotky i virtuální synthy, sampler, mixážní sekci nebo podporu Bluetooth MIDI, i když nevýhodou Androidu oproti iOS nadále zůstává absence širšího ekosystému pluginů, takže začlenění nástrojů a efektů třetích stran nebude tak snadné.

Cubasis 3 je osazen inovovaným enginem (32-bit), nabízí teoreticky neomezený počet audio a MIDI stop, funkce pitch shifteru a time-stretchingu (zplane’s élastique 3) fungující v reálném čase, připraven je virtuální analogový syntezátor Micrologue se 126 presety, dalších více než 120 nástrojů poskytne MicroSonic a vytváření vlastních zvuků obstarává sekce MiniSampler vybavená dvacítkou továrních předvoleb.

Mixer s užitečnými mody zoomu obsahuje channel strip studiové kvality doplněný 17 efektovými procesory s modulacemi, dozvuky, amp simulatory, ekvalizery atd., nechybí plně automatický plug-in DJ-like Spin FX nebo více než 550 loopů. Kromě režimu s klaviaturou jsou zde také rytmické a akordové pady, upraven byl audio a MIDI editor s podporou MIDI CC, dostupná je autokvantizace, duplikace stop, MIDI clock/Thru a dramaticky se zlepšilo MIDI rozlišení s hodnotou 960 pulsů na čtvrťovou notu.

Německý výrobce vybavil aplikaci také master plug-iny zahrnujícími multiband kompresor, Stereo Imager, Loudness Maximizer, je zde samozřejmě možnost bezproblémového exportu do Cubase a řada dalších služeb. Pro správný chod softwaru o velikosti cca 66 MB jsou doporučována zařízení postavená na Androidu 8.0 nebo vyšší verzi. Steinberg Cubasis 3 pro Android je nyní k dispozici na Google Play za cenu 1500 Kč.

Pokud pomineme omezenou nabídku doplňkových modulů a aplikací, tak hlavní rozdíl mezi provedením pro iOS a Android představuje maximální počet vstupů a výstupů: iOS 24/24, Android 2/2, a také méně podstatnější fakt, že majitelé iPhonů a iPadů mohou využívat signál s rozlišením 16-24 bit/ 44.1, 48, 96 kHz, zatímco uživatelé přístrojů s Androidem se musí spokojit s fixně nastaveným frekvenčním limitem 48 kHz.

Tagy Steinberg Cubasis 3 Android

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY