Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

USB-C karty MOTU M2 a M4

Pro domácí nahrávání, podcasting nebo mobilní využití jsou určeny finančně dostupné USB-C karty M2 a M4 z produkce společnosti MOTU (Mark of the Unicorn). Americký výrobce osadil obě novinky špičkovými převodníky ESS Sabre32 Ultra DAC a také barevnými LCD displeji, což u modelů dané cenové kategorie není samozřejmostí.

MOTU M2 (2x in/2x out) disponuje dvojicí kombinovaných TRS/XLR mic/line/Hi-Z vstupů se samostatně  přepínatelným phantomovým napájením 48V, ovladačem gainu a spínačem monitoringu s přiřazeným potenciometrem. Výbavu čelního panelu doplňuje sluchátkový výstup s hlasitostí a zmíněný LCD displej (160 x 120 px) nahrazující klasický diodový metering.

Zadní strana šasi je vyhrazena pro stereo výstupy v provedení TRS a RCA, DIN zdířky MIDI In/Out, síťový spínač a port USB-C sloužící zároveň k napájení. Karta o rozměrech 19 x 11 x 4.5 cm nabízí i funkci  Loopback, umožňující přímý mix playbacku a signálu ze vstupu, dynamický rozsah je dán hranicí 120 dB a zkreslení u mikrofonních vstupů činí -129dBu EIN.

MOTU M4 přidává dvojici jackových linkových vstupů, stejný počet TRS/RCA výstupů a potenciometr pro plynulý mix monitoringu (input/playback). Karty s latencí cca 2.5 ms představují v současné době špičku své třídy a minimální systémové požadavky udávané výrobcem jsou Windows 7, macOS 10.11 nebo iOS 9.

Ceny byly v případě amerického trhu nastaveny na cca 170 dolarů za verzi M2 a 220 dolarů za model M4. Součástí dodávky je také softwarový balíček zahrnující DAW aplikaci Ableton Live 10 Lite, paket MOTU Performer Lite s více než stovkou virtuálních nástrojů, efektových pluginů apod. a knihovna s 6 GB samplů, smyček atd.

Tagy MOTU MOTU M2 MOTU M4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY