Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Racková zvuková karta MOTU 828 ES

Firma MOTU (Mark Of The Unicorn) rozšiřuje řadu rackových profesionálních karet 828 o nový model s označením 828 ES disponující celkem 28 vstupy, 32 výstupy, rozhraními USB a Thunderbold 1/2/3 a špičkovými převodníky ESS Sabre32 DAC s dynamickým rozsahem 123dB, které byly použity také u vlajkové lodi MOTU 1248.

Hlavní panel je osazen dvojicí multifunkčních (mic/line/inst) XLR/jack kanálů s funkcí Pad, phantomovým napájením 48V, digitálně ovládáným gainem (max. + 63 dB) a možností přidat pomocí konektorů Send ke každému předzesilovači externí efekty. Nechybí přepínání monitorů, funkce talkback s integrovaným mikrofonem nebo dva sluchátkové výstupy s vlastními hlasitostmi.

Na zadní straně šasi z odolné hliníkové slitiny najdeme 8 analogových vstupů a výstupů, konektory Time Code, DIN zdířky MIDI In/Out, RCA konektory TOSLink pro S/PDIF, Word Clock, 2x optický In/Out ADAT (16 In + 16 Out, 48 kHz), dvojici sendů, 1x RJ45 pro Ethernet a vstup pro footswitch.

Softwarová výbava nabízí 48 kanálový mixer poskytující 7 x stereo aux bus, 3 skupiny, 64 network vstupů a díky výkonné DSP jednotce lze použít i efektovou sekci, kterou tvoří studiový reverb, kvalitní kompresor vycházející z legendárního modelu LA-2A, noise gate a 4pásmový ekvalizer na bázi britských analogových vintage konzolí.

Systém je možné také dálkově ovládat smartphonem, tabletem nebo notebookem (platformy Mac, Windows, Linux, iOS, Android) a to přes webovou aplikaci, takže odpadá nutnost instalovat tento software na hard disk. Zvuková karta MOTU 828 ES, která je pokračovatelem úspěšného modelu 828X (viz video), by se měla v těchto dnech už začít objevovat v evropské distribuci za cenu cca 1 100 eur.

Tagy zvuková karta MOTU MOTU 828 ES

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY