Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 25.06.2021 - 00:01

Profesionální USB-C karta MOTU UltraLite-mk5

Společnost MOTU uvedla na trh profesionální USB-C 2.0 kartu UltraLite-mk5, která podobně jako předchozí modely nadále spoléhá na velkorysé funkce, nízkou latenci a vysokou kompatibilitu. Díky inovované pokročilé vnitřní architektuře a několika inovacím je pátá generace řady UltraLite ještě flexibilnější, což uživatelé ocení jak ve studiových tak i koncertních podmínkách.

Rozhraní nabízí celkem 40 kanálů rozdělených do 18 vstupů a 22 výstupů, 10 linkových TRS výstupů lze stejně jako u předešlých verzí mk3/mk4 použít pro CV signál ovládající modulární systémy, nechybí DIN konektory MIDI In/Out, RCA zdířky S/PDIF, optika (osmikanálový ADAT) nebo stereo sluchátkový výstup s vlastní hlasitostí, vsazený do čelního panelu.

Karta využívá technologii ESS Sabre32 Ultra DAC (ES9026PRO DAC) poskytující dynamický rozsah 125 dB a zkreslení -114 dB THD+N a díky optimalizovaným ovladačům pro operační systémy Mac i PC lze dosáhnout vysokého výkonu s velmi nízkou latencí pohybující se okolo hodnoty 2.4 ms RTL (Round Trip Latency – USB 96 kHz/32 smpl buffer), což z této verze dělá jednu z nejlepších voleb v dané produktové kategorii.

Veškeré úrovně zobrazuje OLED displej, integrována je funkce Loopback, DSP jednotka s mixingem disponuje efektovou sekcí a převodníky pracují s rozlišením 24 bit / 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz. Dvojice hlavních XLR/TRS kanálů pro zapojení linky, mikrofonu či nástroje disponuje fantomovým napájením + 48V, po stlačení potenciometru sluchátek lze nastavovat finální hlasitost, preampům s citlivostí +74 dB jsou navázána tlačítka Pad (-20 dB) a editaci zjednodušují dva encodery Back a Select.

Model MOTU UltraLite-mk5 o rozměrech 22 x 17.5 x 4.5 cm a hmotnosti 1.31 kg je pomocí ocelových profilů ve formě racku nebo půlracku montovatelný do konzole a napájení obstarává DC adapter 12 – 18V / 1000 mA. Oficiální evropská cena atakuje hranici 750 eur. Vedle výše uvedených platforem Mac a PC je karta kompatibilní také se zařízeními fungujícími na systému iOS, čemuž odpovídá i globální aplikace CueMix 5, připraven je firemní software Performer Lite a paket s 6 GB loopů plus zvuků od firem Big Fish Audio, LucidSamples, Loopmasters a MOTU.

Tagy MOTU MOTU UltraLite-mk5
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY