Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 23.08.2018 - 00:01

Racková zvuková karta MOTU 8PRE-ES

Americký výrobce zvukové techniky MOTU (Mark of the Unicorn) rozšiřuje nabídku svých profesionálních rackových karet o model s označením 8PRE-ES nabízejícím celkem 52 audio kanálů (24xin/28xout). Novinka je osazena špičkovým čipem ESS Sabre32 DAC s dynamickým rozsahem 123 dB, převodníky 24-bit/192 kHz a kromě portu USB 2.0 kompatibilního s verzí 3.0 nechybí rozhraní Thunderbolt 2 s latencí 1.6 ms/96 kHz.

Osm analogových kombinovaných XLR/TRS vstupů s předzesilovači (mic/line/inst) disponujícími gainem až +63 dB a stejný počet jackových výstupů doplňuje 16 ADAT kanálů, na hlavním panelu najdeme tlačítkové spínače pro pad a phantomové napájení, dvojici displejů, switch pro funkci talkback, A/B monitoring a dvojici sluchátkových stereo konektorů se samostatnými hlasitostmi.

Zařízení umožňuje také streaming (AVB/TSN) pomocí kabelu CAT-5e s délkou až 100 m, samozřejmostí je osmikanálový S/MUX, stereo TOSLink, konverze SMPTE time kódu na MIDI, softwarová část obsahuje 48vstupý digitální mixer, efektovou DSP sekci zastupuje reverb, čtyřpásmový ekvalizer, noise gate, komprese vycházející z legendárního optického kompresoru LA-2A a součástí je také analytická jednotka s osciloskopem, FFT, X-Y Plotem atd.

Karta je kompatibilní s platformami Mac OS X 10.8 a vyšší / Windows 7 a vyšší, ovládaní prostřednictvím nové webové aplikace Touch Console zvládnou přes připojený Wi-Fi router samozřejmě i přístroje využívající systémy Linux, iOS nebo Android a součástí balení je také firemní DAW AudioDesk.

Oficiální cena karty MOTU 8PRE-ES byla v případě amerického trhu nastavena na 1 195 dolarů, v evropských obchodech se nový model představí pravděpodobně na přelomu července a srpna.

Tagy MOTU MOTU 8PRE-ES
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY