Přejít k hlavnímu obsahu
Šmáca -

Tvorba videoklipu má být zábava, ne hromada nesmyslů a překážek

Ze všech stran, ať už to byli moderátoři rádií, kamarádi z jiných kapel, produkční klubů nebo fanoušci, jsme slýchali, že bychom s Hello Marcel měli vydat videoklip. Rozhodli jsme se, že budeme hrát s kartami, co už máme. Kontaktovali jsme našeho kamaráda režiséra, který studuje filmařinu ve Zlíně a sjednali si schůzku.

Byli jsme překvapeni, kolik práce se za takovým hudebním videoklipem může skrývat. Scénář, který jsme měli připravený, náhle obsahoval hromadu nesmyslů, překážek a když už jsme se dobrali k nějakému ucelenému konceptu, tak nás překvapila výsledná kalkulace nákladů.

Videoklip jsme tedy odložili stranou a věnovali se tvorbě hudby, což nám šlo vždy snadno. Přece jenom jsme elektronickou kapelou a navíc oba chrlíme nápady jeden za druhým. Náročnější je vždy ta část škrtání a kritického výběru, ale s tím jsme se naučili také poměrně rychle pracovat. Vydali jsme další singl a ejhle – opět nám v mnoha směrech chyběl videoklip.

Rozhodli jsme se tedy jít cestou známou a vyšlapanou – tak, jako jsme zvyklí se zavřít na celý den do zkušebny a udělat několik písní na jeden dlouhý běh, jsme uchopili také videoklip. Byla to tedy sobota, kdy jsme ráno vyšli do vodárenského lesa za naším rodným maloměstem natáčet materiál k videoklipu. Vše jsme natočili na můj mobil. Když se vybila baterie, tak jsme se přemístili dotočit zbytek do zkušebny. Aby souhlasily pohyby rtů se zpěvem v písni, použili jsme Adamův telefon, který vždy hrál někomu z nás z kapsy. Večer jsme si sedli do hospody nad počítač a kolem půlnoci byl videoklip nastříhán na píseň a takřka hotov. Po celou dobu nebyla o zábavu nouze!

V neděli večer už byl klip na sítích a my sklízeli zpětnou vazbu. Že byla kvalita nijaká, jsme samozřejmě věděli, ale dohromady se nám podařilo stvořit něco kompaktního, autentického a navíc za minimální náklady. Ozvala se nám také kamarádka kameramanka a nabídla se, že příští klip nám natočí na lepší mašinu, což se také před nedávnem stalo. Natáčení probíhalo ve stejném duchu, jako u prvního klipu. O tom, že nám udělala šikovná Adamova sestra mezitím ještě animovaný videoklip, zde psát nebudu, protože to bylo čiré štěstí a my se o něj moc nezasloužili.

Máme však rozpracované scénáře pro časově i finančně náročné klipy a jednáme o nich s lidmi, kteří se v natáčení pohybují. Stále je to náš hlavní cíl, ale ještě si to nemůžeme dovolit. Po malých krůčcích tam však směřujeme. Nyní budeme vyrábět kapelní trička a až je prodáme, tak bude peněz víc.

Tagy komunita Hello Marcel Videoklip

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

smaca
Vlastním jménem Michael Macek. Jsem textařem a zpěvákem v elektronické kapele Hello Marcel. Poezií zasažený, extrovertní, dvoumetrový fousáč původem ze Svitav, který si potrpí na dobře natočené pivo a dobré staročeské jídlo.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY