Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice nových efektů z kolekce JHS Pedals 3 Series

Americký butikový výrobce JHS Pedals, tedy přesněji majitel a šéfdesigner firmy Josh Scott, prezentoval na podzim roku 2020 finančně vstřícnou efektovou edici s označením 3 Series, kterou v té době tvořilo sedm modelů. Po více než dvou letech se „trojková“ řada rozrostla o další kousky v podobě pedálů JHS 3 Series Flanger, Phaser a Hall Reverb, sdílející s předchozími verzemi jak design bíle lakovaného šasi, tak i koncepci ovládání, sestávajícího vždy ze tří potenciometrů a jednoho páčkového přepínače.

JHS 3 Series Flanger je inspirován dnes velmi ceněnými analogovými vintage flangery, jako jsou Electro-Harmonix Electric Mistress, Tycobrahe Pedalflanger nebo MXR M117. Na hlavním panelu najdeme ovladače Blend – mix čistého a efektovaného zvuku, Rate – rychlost modulační pulsace, Intense – výraznost modulační vlny a spínačem Tape, aktivujícím režim tzv. tape flangingu, kterého se ve studiích dosahovalo změnou rychlosti páskových magnetofonů během přehrávání.

JHS 3 Series Phaser vychází z obvodů klasických phaserů ze sedmdesátých let. Všestranná a snadno nastavitelná šestistupňová modulace disponuje širokou paletou zvuků, díky potenciometru Blend lze dosáhnout i rejstříků vibrata a přepínač Feedback, jenž přidává do signálu rezonanci tím, že výstupní signál přivádí zpět na vstup efektu, rozšiřuje možnosti o moderní a experimentální struktury. Stejně jako v případě flangeru je phaser osazen ovladačem Rate a šířku LFO určuje parametr Width.

JHS 3 Series Hall Reverb přináší impozantní ambient velkých prostor, katedrál či sálů, kde přirozené doznívání zvuku trvá zdánlivě donekonečna. Tento pedál je ideální pro hráče, kteří hledají masivní, plný a až nadpozemsky znějící reverb. Potenciometr Verb má podobnou funkci jako parametr blend, ovladač Dampen ovlivňuje míru vyšších frekvencí a knoflík Decay určuje délku dozvuku. Přepínač Modulate je napojen na obvod, simulující chování zvuku při jeho odrazu od povrchu, což výsledku přidává iluzi 3D efektu.

Napájení dané efektové řady obstarává 9V adapter, proudový odběr každého z pedálů činí 70 mA. Stejně jako u předloňských modelů JHS 3 Series byly oficiální ceny tří nových efektů nastaveny shodně na 99 dolarů, což je dalším signifikantním prvkem této kolekce.

Tagy JHS Pedals JHS 3 Series Flanger JHS 3 Series Phaser JHS 3 Series Hall Reverb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY