Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Marketingová kreativita aneb stavebnicový drive JHS Notaklön ve stylu IKEA

Mýty opředený overdrive Klon Centaur z dílny Billa Finnegana patří k nedražším a zároveň i nejméně dostupným pedálům na trhu, což celou řadu značek přimělo k výrobě nejrůznějších kopií. Zcela po svém přijal tuto výzvu také Josh Scott, šéfkonstruktér firmy JHS Pedals, který představil stavebnicový kit overdrivu s vtipným označením Notaklön (čti jako „not a klon“), jehož obal a dokumentace jako kdyby z oka vypadly některým produktům nábytkářského gigantu IKEA.

Obvod využívá modifikaci Shamrock, kterou JHS již několik let provádí u modelu Klon KTR, a dynamickou odezvu navyšuje interní konvertor převádějící napětí z 9 na 18 V. Díky snadno srozumitelnému návodu a bez nutnosti pájení je tato sada určena všem, kteří chtějí získat kvalitní low-gainový overdrive a zároveň i dobrý pocit ze stavby vlastního pedálu. Scott zašel při přípravě tohoto kitu i do takových detailů, jakým je např. dodáváná tuba neprůhledného lepidla (Goop), sloužícího mimo jiné k tomu, abyste mohli, stejně jako u originálu, zakrýt „kouzelné“ clippingové diody.

Do jedné z první tisícovky zásilek byl navíc vložen Golden Ticket, umožňující nákup jakýchkoliv efektů od JHS Pedals v celkové hodnotě 1500 dolarů. Úvodní série Notaklönu byla sice velmi rychle vyprodána, ale JHS už zahájili předprodej pro druhou emisi. Přiložená videa demonstrují zvuk i kompletaci drivu, o níž Josh Scott tvrdí: „Pokud umíte udělat sendvič, můžete si vyrobit i pedál.“

Tagy JHS Pedals JHS Notaklön

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY