Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Trojice baskytar Sandberg California ze sérií TM a TT 2020

Do produktového portfolia firmy Sandberg přibyly nové baskytary z populární řady California, která je inspirována koncepcí nestárnoucího Fenderu Jazz Bass. Součástí letošní kolekce je také trojice modelů zastoupených verzemi California TT4 Passive HG MB MFB BKIW MH, California TM4 Nighthawk Plus MT CP EFB a pětistrunnou variantou California TM5 HCA OM RWFB WB MHS. Stejně jako u většiny nástrojů německé značky lze i v případě zmíněných novinek využít webového konfigurátoru a upravit si vybraný typ baskytary podle svých preferencí. Systém poté vygeneruje odpovídající kód, který stačí zaslat prodejci, jenž se postará o další kroky.

California TT4 Passive HG MB MFB BKIW MH disponuje olšovým korpusem, krk s pohodlným C-profilem, uchycený k tělu šesti vruty, je vyroben z jednoho kusu tvrdého kanadského javoru a z identického materiálu je postaven také hmatník o radiusu 14 palců, nesoucí 22 jumbo pražců, obdélníkové polohové značky a ořech široký 39.5 mm. Menzura činí standardních 34 palců.

Zvuk přenáší dvojice firemních pasivních single coilů s magnety Alnico 5 ovládaných společnou hlasitostí, tónovou clonou a balancí umožňující plynulou volbu poměrů obou snímačů. Masivní kobylku s nastavitelnými roztečemi strun v rozmezí 18.5 až 20 mm doplňují odlehčené ladicí strojky s třílistými rondely a srážeč strun ADG.

California TM4 Nighthawk Plus MT CP EFB představuje další evoluční článek „čtyřkové“ série TM, která je jednou z páteřních modelových řad Sandbergu. Specifikace korpusu, krku i hardwaru jsou shodné s verzí TT4. Nástroj se odlišuje ebenovým hmatníkem bez polohových značek a především snímači sestávajícími z kobylkového humbuckeru MM Blacklabel a středního singlu Sandberg T Blacklabel.

Snímače jsou napojeny na preamp nabízející v aktivním modu dvoupásmové korekce, po přepnutí do pasivního režimu pomocí push/pull switche integrovaného v potenciometru hlasitosti přebírá funkci tónové clony ovladač výšek a nechybí rozepínání cívek humbuckeru. Působivý design nástroje podtrhuje černě eloxovaný hliníkový pickguard a hlavice lakovaná stejnou barvou.

California TM5 HCA OM RWFB WB MHS je pětistrunnou alternativou modelu TM4, rozdíly jsou dány hmatníkem z odolného dřeva pau ferro, nultý pražec má šířku 45 mm a společně s přepínatelným předzesilovačem napájeným 9V baterií zde najdeme osvědčené snímače německé firmy Delano v podobě humbuckeru M-Style Power a singlu T-Style. Označení HCA v názvu tohoto nástroje značí patinovanou úpravu Hardcore Aged.

Ceny modelů Sandberg z ročníkové řady 2020 se na českém trhu pohybují v následujících relacích: California TT4 Passive HG MB MFB BKIW MH v barvě Marley Blue cca 41200 Kč, California TM4 Nighthawk Plus MT CP EFB v efektním laku Copper Matte cca 48000 Kč, California TM5 HCA OM RWFB WB MHS v relic úpravě Orange Metallic cca 59000 Kč. Součástí dodávky je měkké polstrované pouzdro, servisní klíče a další doplňky.

Tagy sandberg Sandberg California TT4 Passive 2020 Sandberg California TM4 Nighthawk Plus 2020 Sandberg California TM5 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY